SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Musk rzuca kolejną kłodę pod nogi niezweryfikowanym użytkownikom Twittera

Elon Musk ogłosił, że od 15 kwietnia tylko konta z wykupionym Twitter Blue będą pojawiały się w zakładce "dla Ciebie", czyli de facto feedzie Twittera.

Jak wyjaśnia Elon Musk, zmiana ma służyć głównie do walki z botami na Twitterze. Przy okazji jednak kolejny raz na użytkowników wywierana jest mocna presja, by wykupili usługę Twitter Blue.

Posty z kont niepłacących nie będą uwzględniane w zakładce "Dla Ciebie" z polecanymi wpisami .Ponadto, tylko profile z planem Blue będą mogły brać udział w ankietach w Twitterze.

"Od 15 kwietnia tylko zweryfikowane konta będą kwalifikowały się do zakładki »Dla Ciebie«" – napisał Musk na Twitterze. "To jedyny realistyczny sposób poradzenia sobie z botami AI. W przeciwnym razie jest to beznadziejnie przegrana bitwa. Głosowanie w ankietach będzie wymagało weryfikacji z tego samego powodu" – dodał miliarder w nocnym wpisie.

W dyskusji pod postem właściciel Twittera dodał, że "platforma będzie [dzięki wprowadzonej zmianie] jedyną, której będzie można ufać". Krytycy pomysłu zwracają uwagę, że choć krótkoterminowo da platformie zastrzyk gotówki (wzrost pakietów Twitter Blue), to w dłuższym okresie nie pomoże zwiększyć przychodów reklamowych, na czym biznesowo powinno Muskowi zależeć bardziej.

Już od 1 kwietnia Twitter odbierze części zweryfikowanych kont niebieskie znaczki potwierdzające ich autentyczność. Ci, którzy dotychczas nie zaczęli płacić za subskrypcję, będą musieli liczyć się z kosztami rzędu tysiąca dolarów miesięcznie.

W Polsce Twitter Blue kosztuje 374,99 zł przy jednorazowej opłacie rocznej lub 36 zł miesięcznie (razem 432 zł za cały rok). W aplikacjach mobilnych koszty są już wyższe - 60,27  zł miesięcznie i 633,44 zł za 12 miesięcy. Subskrypcja daje m.in. możliwość zamieszczania dłuższych wpisów, lepszą ekspozycję publikowanych treści (premia od algorytmu - dotarcie do większej liczby odbiorców) oraz ograniczenie widoczności reklam o 50 proc.

W ostatnim z dostępnych raportów, za drugi kwartał 2022 roku, czytamy że wpływy platformy zmalały rok do roku o 1 proc. do 1,18 mld dolarów, mimo wzrostu liczby użytkowników platformy o 16,6 proc. do 237,8 mln. Koszty platformy podskoczyły rok do roku o 31 proc., przez co jej wynik netto poszedł w dół z 66 mln dolarów zysku do 270 mln dolarów straty.

Dołącz do dyskusji: Musk rzuca kolejną kłodę pod nogi niezweryfikowanym użytkownikom Twittera

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dramarit
Kto zostanie?
Ci którzy płacą, ale nie mają nic do powiedzenia.
odpowiedź
User
To teraz
Pięknie Musek odwiewa ziarno. Jest szansa dla Twittera po wygnaniu tych hindusów tj. szefa i tej Pani Vayaje czy jak jej tam.
odpowiedź
User
Co w tym dziwnego?
Robi dobrze. To jest prywatna firma, która ma zarabiać. Roszczenia mogloBYŚTA sobie wysuwać gdyby to była jakaś spółka skarbu państwa i to też tylko w Polsce, bo w cywilizowanych krajach zarząd nawet państwowych firm kładzie lachę na takie wyzywania.
odpowiedź