SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MZN Property ze wzrostem wpływów i zysku, w zarządzie menedżer z Ringier Axel Springer

Wydająca serwisy nieruchomościowe firma MZN Property, której większościowym akcjonariuszem od miesiąca jest Ringier Axel Springer Media AG, w pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 50,1 proc. do 10,14 mln zł oraz zysku netto z 78 do 316 tys. zł. Do zarządu firmy powołany został Maciej Lenartowicz, poprzednio menedżer Ringier Axel Springer Media AG.

Article

Poprzednio Maciej Lenartowicz pracował w Ringier Axel Springer Media AG jako dyrektor finansowy Ringier Axel Springer Tech, segmentu technologicznego firmy. Ponadto był związany m.in. z JSW IT (w latach 2015-2017 jako dyrektor finansowy i członek zarządu, a w latach 2016-2017 jako prezes) oraz T-Mobile Polska (jako ekspert ds. analiz biznesowych). Ukończył studia z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego.

To kolejna zmiana we władzach MZN Property po tym, jak pod koniec kwietnia Ringier Axel Springer Media sfinalizował kupno 79,99 proc. akcji spółki w ramach wezwania giełdowego do sprzedaży. Koncern zapłacił za te akcje 66,1 mln zł. Jednocześnie do rady nadzorczej MZN Property powołani zostali Mark Dekan (prezes Ringier Axel Springer Media i Ringier Axel Springer Polska) oraz Krzysztof Stopa (dyrektor finansowy i członek zarządu Ringier Axel Springer Polska).

W zarządzie MZN Property niezmiennie są Jarosław Święcicki (od stycznia 2014 roku jest prezesem) i Sławomir Topczewski (od listopada 2014 roku jest wiceprezesem).

W górę przychody i zysk MZN Property

W zeszłym piątek MZN Property podało swoje dane finansowe z pierwszego kwartału br. Firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 50,1 proc. - z 6,75 do 10,14 mln zł.

Przy wzroście kosztów operacyjnych z 6,57 do 9,63 mln zł  (wydatki na usługi obce poszły w górę z 4,89 do 7,78 mln zł) zysk sprzedażowy spółki zwiększył się ze 189 do 512 tys. zł, zysk operacyjny - ze 144 do 447 tys. zł, a zysk netto - z 78 do 316 tys. zł.

MZN Property działa w dwóch głównych obszarach: jest wydawcą serwisów z ogłoszeniami kupna i najmu nieruchomości (m.in. Morizon.pl, Domy.pl, Oferty.net, nPortal.pl, Komercyjne.pl i Noweinwestycje.pl), a także oferuje platformę FinPack z usługami w zakresie kredytów hipotecznych dla doradców finansowych, agencji nieruchomościowych i indywidualnych klientów oraz Lendi.pl - platformę dystrybucyjną dla kredytów hipotecznych i gotówkowych oraz sieć franczyzową stacjonarnych ekspertów kredytowych.

W zeszłym kwartale w pionie nieruchomości i usług internetowych zanotowała 4,27 mln zł przychodów sprzedażowych, 3,79 mln zł kosztów operacyjnych i 295 tys. zł zysku netto, a w segmencie usług finansowych - 5,87 mln zł wpływów, 5,84 mln zł kosztów operacyjnych i 21 tys. zł zysku netto.

W sprawozdaniu firma zaznaczyła, że epidemia koronawirusa ma negatywne przełożenie na jej działalność, m.in. z powodu ograniczeń w swobodzie przemieszczania się ludności oraz prowadzenia działalności gospodarczej, w tym dla pracy pośredników i agencji nieruchomości, co źle wpływa na rynek nieruchomości.

- Na wyniki finansowe będą rzutowały m.in. udzielone w kwietniu b.r., w związku ze stanem epidemii wirusa SARS-CoV-2, znaczące rabaty dla wybranych grup klientów przez spółkę zależną emitenta (czyli MZN Property - przyp.) - Grupę Morizon - dodano.

W piątek na koniec sesji giełdowej kurs MZN Property wynosił 1,96 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 83,26 mln zł.

Dołącz do dyskusji: MZN Property ze wzrostem wpływów i zysku, w zarządzie menedżer z Ringier Axel Springer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl