SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na GPW niewielkie spadki indeksów za sprawą gorszych danych z USA

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie przebiegała spokojnie, a indeks największych spółek przez większość dnia oscylował wokół poziomu 2.500 pkt. Jednak słabsze dane makro z USA sprawiły, że końcówka sesji przyniosła spadek głównych indeksów GPW.

Na GPW niewielkie spadki indeksów za sprawą gorszych danych z USA

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się wyższym otwarciem, co było reakcją na pozytywne zakończenie sesji w Stanach Zjednoczonych. Poziom 2.507 pkt. ustanowiony przez WIG20 tuż po godzinie 9-tej okazał się maksymalną wartością indeksu dla dzisiejszych notowań. Do godzin popołudniowych indeks utknął w trendzie bocznym w okolicy poziomu 2.500pkt.

Kontrakty na WIG20 zahaczyły o wsparcie na poziomie 2.510 ale nie udało im się go pokonać. Kiedy po otwarciu sesji za Oceanem okazało się, że nie będzie tak optymistycznie jak zapowiadały to kontrakty, w Warszawie nastąpiła realizacja zysków”- ocenił analityk BDM Marcin Stebakow.

Największe obroty tradycyjnie skupiony był na największych spółkach, wśród których na pierwszy plan wybijały się tracące po ok. 1,0% walory PZU, KGHM oraz BZWBK.

„Niepokojący był fakt sporych obrotów w początkowej fazie sesji, kiedy indeks nie miał już siły rosnąc. Sugeruje to zwiększoną dystrybucję akcji przy obecnych poziomach. Przyczyną schłodzenia nastrojów mogły być dane na temat indeksu Fed z Richmond, który nieoczekiwanie spadł do 16pkt wobec oczekiwanych 20pkt oraz Indeksu zaufania konsumentów, który za lipiec wskazał wartość 50,4pkt wobec oczekiwanych 51,8pkt.”- podsumował Stebakow.

W jego ocenie warto zauważyć, że warszawski  rynek zachowywał się dzisiaj stosunkowo gorzej na tle innych rynków europejskich. Rynek niemiecki czy węgierski rosły mocniej w trakcie sesji, a wzrosty wynosiły odpowiednio 1,0% i 2,0%.

„Mimo spadków z technicznego punktu widzenia nie możemy jeszcze mówić o odwrocie, aczkolwiek korekta ostatnich zwyżek musi prędzej czy później nastąpić”- uważa analityk.

wtorek na zamknięciu sesji WIG20 stracił 0,50% i wyniósł 2.482 pkt. Obroty na indeksie przekroczyły 1,2 mld zł. WIG spadł o 0,24% do poziomu 42.610,93 pkt, przy obrotach rzędu 1,72 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na GPW niewielkie spadki indeksów za sprawą gorszych danych z USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl