SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na Twitterze Lis, Gmyz, Ziemkiewicz i Pereira z najbardziej angażującymi wpisami (TOP 15)

Najpopularniejszymi polskimi dziennikarzami na Twitterze są niezmiennie Tomasz Lis i Jarosław Kuźniar. W minionym miesiącu najwięcej dyskusji wśród użytkowników wzbudzały wpisy Lisa, Cezarego Gmyza i Rafała Ziemkiewicza, najczęściej wspominany był profil Konrada Piaseckiego, a najaktywniejszy był Samuel Pereira.

Tomasz Lis, fot. "Newsweek" Article

Na koniec grudnia ub.r. Tomasz Lis miał na Twitterze 594,5 tys. followersów, o 24,5 tys. więcej niż rok wcześniej (to wzrost o 4 proc.), a Jarosław Kuźniar - 546,1 tys., o 16,4 tys. więcej (3 proc. w górę) - wynika z raportu firmy SoTrender.

W piętnastce dziennikarzy z największą liczbą obserwujących jako jedyny minimalny spadek zanotował Tomasz Machała, który jest mało aktywny w serwisie.

W rankingu jest pięć osób pracujących w Grupie Onet-RASP (Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar, Michał Pol, Bartosz Węglarczyk i Przemysław Rudzki), dwaj dziennikarze sportowi Telewizji Polsat (Mateusz Borek i Roman Kołtoń) oraz dwaj publicyści tygodnika „Do Rzeczy” (Rafał Ziemkiewicz i Cezary Gmyz).

Wpisy Tomasza Lisa zebrały w sumie 208 tys. retweetów, polubień i odpowiedzi, a wpisy Rafała Ziemkiewicza - 121,2 tys.

W przeliczeniu na jednego tweeta najwięcej interakcji wywołały wpisy Tomasza Lisa (453,2), Cezarego Gmyza (453,1) i Rafała Ziemkiewicza (402,6), natomiast najmniej - tweety Bartosza Węglarczyka (17,7).

Najwięcej wszelkiego typu aktywności wykonano w minionym miesiącu w obrębie profili Tomasza Lisa (311,2 tys.) i Rafała Ziemkiewicza (213,8 tys.). Po ponad 100 tys. takich aktywności było na profilach Krzysztofa Stanowskiego (141,2 tys.), Samuela Pereiry (140,2 tys.) i Cezarego Gmyza (106,3 tys.).

Przy uwzględnieniu różnej liczby followersów poszczególnych profili najwięcej (wskaźnik wynoszący 300) działo się na profilu Wojciecha Szewko, uwzględnionego w tej kategorii eksperta w tematyce Bliskiego Wschodu. Nieco niższy wynik (295) uzyskał Samuel Pereira, a wyraźnie niższy (213) - Rafał Ziemkiewicz.

Internauci w swoich wpisach najczęściej wspominali w grudniu profil Konrada Piaseckiego (9 939 razy), a nieco rzadziej - konta Rafała Ziemkiewicza, Łukasza Warzechy, Samuela Pereiry i Tomasza Lisa.


Najwięcej interakcji wywołał wpisy Rafała Ziemkiewicza o uchodźcach i Krzysztofa Stanowskiego o proteście posłów PO i Nowoczesnej w Sejmie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na Twitterze Lis, Gmyz, Ziemkiewicz i Pereira z najbardziej angażującymi wpisami (TOP 15)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja2017
Ludzie a kto to co to lisidlo,czy kuzniarydlo rownież moledostwo razem z t. Fn to same fekalia imperialistów wrogich Polsce za rok PiS wszystkie tego typu składniki wraz z alimenciarzom,szrekiem i pastuchem rumuńskim rząd porażka pierwszy polski zamiecie do szamba tam ich miejsce tego domaga sie naród polski
19 13
odpowiedź
User
DK
"Najpopularniejszymi polskimi dziennikarzami.." i dali Tomasza Lisa do tego zestawienia LOL
18 12
odpowiedź
User
TakiTam
John Swinton "New York Times"
'Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach.
Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny.
Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu wzamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę!
My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi PROSTYTUTKAMI!'
12 8
odpowiedź
User
masta
Jak Gmyz rzygał wieczorami na twitterze, to było co poczytać. Teraz już tego mniej, chyba wali w szyję do lustra.
9 9
odpowiedź