SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Naczelny i wydawca “Wprost” pozywają Sławomira Nowaka i CAM Media

Redaktor naczelny “Wprost” Sylwester Latkowski oraz AWR “Wprost” złożyli pozew przeciwko ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi oraz spółce CAM Media. Zarówno Nowak jak i CAM Media byli bohaterami publikacji tygodnika w maju br.

Naczelny i wydawca “Wprost” pozywają Sławomira Nowaka i CAM Media

Sławomir Nowak został pozwany za to, że w swoich wypowiedziach na antenach radiowych sugerował, jakoby “Wprost”, publikując artykuły poświęcone jego działalności jako ministra, działał na zlecenie i „w czyimś interesie”. Mówił także, iż nie chce „brudnych pieniędzy od tej gazety”. Pełnomocnik AWR “Wprost” domaga się od ministra przeprosin za próbę zdyskredytowania kompetencji zawodowych i moralnych redaktora naczelnego i dziennikarzy tygodnika oraz naruszenie dobrego imienia wydawcy.

Z kolei od CAM Media naczelny i wydawca domagają się od tej spółki publikacji przeprosin za rozpowszechnianie w mediach bezpodstawnych oskarżeń. - CAM Media podawały m.in. kłamliwe informacje, że publikacje tekstów w tygodniku “Wprost” miały służyć manipulowaniu kursem akcji wspomnianej firmy. Spółka twierdziła też kłamliwie, że działanie Sylwestra Latkowskiego było motywowane uzyskaniem korzyści majątkowej - czytamy w komunikacie.

Jak twierdzi AWR “Wprost”, bezprawne było rozpowszechnienie nieprawdziwych informacji wśród osób trzecich, w tym mediów, wraz z kopią zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowanego do prokuratury. Zawiadomienie przygotowane przez CAM Media zawierało nieprawdziwe informacje i sformułowania w sposób oczywisty naruszające dobre imię i wiarygodność zawodową zarówno Sylwestra Latkowskiego, jak i Michała Lisieckiego. W ocenie pełnomocnika powodów, stwierdzenia zawarte w zawiadomieniu CAM Media miały na celu kompromitowanie redaktora Sylwestra Latkowskiego oraz wydawcy Michała Lisieckiego.

Jak już informowaliśmy, ostatecznie Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zawiadomienia złożonego przez CAM Media, potwierdzając bezzasadność zarzutów (dowiedz się więcej).

W przygotowaniu przez wydawcę, jest również kolejny pozew przeciwko ministrowi Sławomirowi Nowakowi, o działanie na szkodę wydawcy tygodnika „Wprost” w związku z próbą wywierania przez niego wpływu na podmioty i osoby trzecie, aby zaprzestały współpracy z “Wprost”.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Wprost” w maju br. wyniosła 61 989 egz., po dużym spadku (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Naczelny i wydawca “Wprost” pozywają Sławomira Nowaka i CAM Media

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiek
Wprost widać nie ugina się pod naciskami. Dobry ruch.
odpowiedź
User
Andrzej
Odpowiednio nagłośnić i kto wie, może chwilowo nastąpi wzrost sprzedaży pisma!
odpowiedź
User
KM
Może wreszcie ktoś zmusi Nowaka do zabrania swoich czterech liter z państwowego stołka, miejmy nadzieję, że razem z żelazną towarzyszką Piterą, od siedmiu boleści.
odpowiedź