SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawcy telewizyjni na razie nie rezygnują z nagrań programów z publicznością. „Analizujemy i będziemy reagować na bieżąco”

Główni polscy nadawcy telewizyjni na chwilę obecną nie planują rezygnacji nagrań programów z udziałem publiczności, ale nie wykluczają tego w przyszłości - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Na razie analizujemy i będziemy reagować na bieżąco - informuje nas biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Fot. PixabayArticle

Dotychczas w Polsce potwierdzonych zostało 17 przypadków zakażenia koronawirusem. Aby ograniczyć rozwój wirusa, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwoływanie wydarzeń masowych, wydawane są również procedury dla pracodawców i bezpośrednio dla mieszkańców naszego kraju.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, główni polscy nadawcy telewizyjni na chwilę obecną nie planują rezygnacji nagrań programów z udziałem publiczności, ale nie wykluczają tego w przyszłości.

- Na razie analizujemy sytuację, będziemy reagować na bieżąco - informuje nas biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Nadawcy jednak wdrażają wszelkie procedury mające na celu ochronę pracowników przed zarażeniem się wirusem. - Naszym celem jest zapewnienie wszystkim pracownikom dobrych warunków pracy i ograniczenie ryzyka zakażenia. Jednocześnie dążymy do zagwarantowania ciągłości pracy firmy przy uwzględnieniu specyfiki zadań realizowanych w poszczególnych częściach organizacji - komentuje sprawę biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Komercyjny nadawca w związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa dąży do ograniczenia liczby osób pracujących w naszych biurach. - W sytuacji, gdy jest to możliwe, oddelegowujemy pracowników do pracy zdalnej. Wydane zostały również zalecenia, zgodnie z którymi osoby powracające z krajów/regionów, w których stwierdzono ogniska koronawirusa lub miały bliski kontakt z osobami stamtąd powracającymi, powinny pracować zdalnie przez kolejnych 14 dni - informuje nas biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Grupa TVN Discovery Polska w związku z koronawirusem oraz sezonem grypowym zdecydowała się wprowadzić na terenie firmy takie środki ostrożności, jak m.in.: praca serwisu sprzątającego w trybie zwiększonej aktywności, specjalne procedury dezynfekujące w obszarach intensywnej pracy na wspólnym sprzęcie, specjalne procedury weryfikacji gości odwiedzających budynki TVN, wyłączenie suszarek do rąk, wprowadzenie ręczników jednorazowych, zmiana mydła zwykłego na mydła dezynfekujące, zakup i instalację dozowników z płynem dezynfekującym przy każdym wejściu do budynku i w magazynie techniki i umożliwienie dezynfekcji rąk przy wejściu do budynków.

Wprowadzone zostały również ograniczenia dotyczące podróży służbowych oraz spotkań wewnętrznych i zewnętrznych. - Prowadzimy analizę sytuacji w trybie 24/7. Pracownicy są informowani o sytuacji i wydawanych zaleceniach na bieżąco - informuje biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Procedury wdraża również Telewizja Polsat i Telewizja Polska

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że procedury związane z ochroną pracowników przed koronawirusem wdrażane są również przez Telewizję Polsat. - Mamy przygotowane odpowiednie procedury, które będą wdrażane w zależności od rozwoju sytuacji - komentuje nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Z naszych informacji wynika, że do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego stosuje się również Telewizja Polska, która m.in. edukuje pracowników w zakresie zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa. Publiczny nadawca najprawdopodobniej w dniu dzisiejszym w swoich budynkach zamontuje pojemniki z żelem antybakteryjnym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadawcy telewizyjni na razie nie rezygnują z nagrań programów z publicznością. „Analizujemy i będziemy reagować na bieżąco”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tvidz
TVP koronawirus nie zaatakuje. Wystarczy, że jest tam już Piswirus.
odpowiedź