SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadchodzą nowe "Informacje"

5 stycznia rewolucyjna zmiana w "Informacjach"

5 stycznia w Polsacie widzowie będą mogli zobaczyć zupełnie nowe "Informacje". Pojawi się długo zapowiadana nowa oprawa graficzna programu.

Tak będzie wyglądała nowa czołówka programu: 

A tak samo studio:

Nowe INFORMACJE realizuje odświeżony zespół dziennikarski, z szefem reporterów, red. Piotrem Góreckim, dziennikarzami śledczymi Radosławem Kietlińskim i Mirosławem Majeranem, znaną reporterką Małgorzatą Ziętkiewicz, Beatą Grabarczyk i powracającym po latach do macierzystej stacji Piotrem Michalakiem.

"Wierzę, że to początek ważnej drogi do budowy prestiżu oferty informacyjnej Polsatu. Wszystko zależy od życzliwości telewidzów. Jak dotąd nigdy jej nie brakowało. Informacje Polsatu mają dotykać ludzkich spraw, znajdować właściwą proporcję między tematyką krajową i światową, z tą pierwszą poradzimy sobie znakomicie sami, tę drugą pomoże nam prezentować CNN. Chcemy i będziemy potrafili odejść od uświęconej hierarchii tematów, gdzie dla dziennikarzy najważniejsze wydaje się relacjonowanie sporów politycznych, zawiłości relacji miedzy organami władzy" - powiedział Bogusław Chrabota - redaktor naczelny Polsatu.

Nową scenografię zaprojektował i wykonał Marcin Pietuch, autor m.in. unowocześnionego wizerunku scenografii "Faktów" TVN. Oprawę graficzną wykonał pod autorskim nadzorem zespołu Pawła Sadaja.

Nowe Informacje to program, który narodził się w oparciu o najpełniejsze jak dotąd w polskich mediach badania jakościowe programów informacyjnych firmowane przez IQS Quandt, we współpracy z agencją OXYGEN. Badania jednoznacznie wykazały, że polsatowskie Informacje w opinii telewidzów głównych polskich stacji, to najbardziej obiektywny z programów newsowych w Polsce. Wysoko sklasyfikowano prostotę przekazu, a więc klarowność i jasność języka, wyczerpujący charakter informowania, bezstronność i wiarygodność, przez co należy rozumieć niełączenie przekazu czysto informacyjnego z komentarzem.

"Na tych wartościach budowane są nowe Informacje. Będzie nam w tym pomagał CNN, najbardziej prestiżowy partner ze świata telewizji informacyjnej. Kontrakt z CNN, podpisany w listopadzie zeszłego roku, daje nam wyłączność na współpracę z tą stacją. Dzięki kontraktowi, Polsat - jako jedyna telewizja - ma dostęp do serwisów informacyjnych CNN, przekazów "na żywo", do technologii CNN i sieci korespondenckiej na całym świecie. Materiały produkowane dla CNN będą włączane do dzienników Polsatu, w zamian Polsat będzie produkował materiały telewizyjne dla CNN" - dodaje Bogusław Chrabota.

INFORMACJE na antenie Polsatu - od poniedziałku do piątku 3 razy dziennie w godzinach 15.45, 18.45 i 23.00, w sobotę i niedzielę o 15.45 i 18.45.

Według początkowych planów "nowe" Informacje miały pojawić się na początku października 2002. Tak wtedy wyglądała scenografia programu:

Jednak wtedy specjalistyczne badania wykazały, że nowa scenografia rozprasza widza i nie kojarzy się z informacyjnym stylem programu. Dlatego zdecydowano się wprowadzić więcej niebieskich elementów do wystroju studia i ograniczyć dominację czerwonego i pomarańczowego koloru.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadchodzą nowe "Informacje"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl