SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagroda dla Jarosława Kaczyńskiego z okazji 5-lecia Telewizji Republika. „To dla mnie osobiście wielki zaszczyt”

- To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozu dobrej zmiany - tak za nagrodę z okazji 5-lecia Telewizji Republika dziękował prezes PiS Jarosław Kaczyński, w liście odczytanym podczas gali, organizowanej przez stację.

fot. tv republikaArticle

Na gali zorganizowanej przez Telewizję Republika z okazji 5-lecia istnienia stacji, specjalną - jubileuszową nagrodę przyznano prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ze względu na zły stan zdrowia, który utrzymuje się od kilku tygodni nie mógł pojawić się na wydarzeniu osobiście. W jego imieniu statuetkę odebrał Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS, który odczytał list od prezesa partii.

„Szanowna pani redaktor, szanowni państwo. Historia zna takie przypadki, że projekty, które były z góry skazywane na porażkę, okazały się wyjątkowym wspaniałym sukcesem. Dzieje naszej ojczyzny obfitują w takie zdarzenia. Jestem głęboko przekonany, że historię powstania i funkcjonowania Telewizji Republika, jak i wielu innych przedsięwzięć sprzeciwiającym się siłą wielkiego nurtu można wpisać w tą piękną historię walki o niezależne myślenie” - napisał Jarosław Kaczyński.

„Jestem niezmiernie radosny, że nasza jubilatka zyskuje co raz nowych widzów. (...) Wspólnota Telewizji Republika tworzy wspaniały zespół, broniący polskiej racji stanu. Jednym z głównym powodów tego jest to, że jej kapitał jest polski. Sfera mediów jest wielkim dobrem, którego nie tylko nie możemy utracić, ale musimy się o nią troszczyć” - podkreślił Kaczyński w liście.

„To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozu dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście – napisał prezes PiS.

Nagrodę wręczyła redaktor naczelna Telewizji Republika, Dorota Kania. Zapowiedziała laureata tymi słowami: - (…) To właśnie dzięki niemu powstało ugrupowanie, które jest największa siłą w polskim parlamencie. Jarosław Kaczyński, wie - tak samo jak wiedział jego brat, świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości – stwierdziła. - Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które reprezentuje przekonania większości Polaków - dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę - mówiła podczas gali.
>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Oprócz Jarosława Kaczyńskiego, nagrodę w kategorii „Osobowość roku” otrzymał Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki został uznany za "Polityka Roku", a „Nagroda Przyjaciela Telewizji Republika” trafiła do Viktora Orbána. Statuetkę w kategorii „Kultura” otrzymał Jan Pietrzak, a wyróżnienie dostał świętej pamięci Paweł Zarzeczny (nagrodę w imieniu zmarłego ojca odebrała jego córka).

Media z polskim kapitałem

Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego i podkreślenie, że na szczególną uwagę zasługują media „z polskim kapitałem” mogą być potwierdzeniem doniesień, z których wynika, że PiS pracuje nad ustawą mająca na celu repolonizację mediów.

Według ustaleń dziennikarza Piotra Zaremby, przepisy ograniczające koncentrację kapitałową w spółkach medialnych mogą zostać przyjęte jesienią br. Według jego źródeł mają uderzać w media krytyczne wobec rządu, takie jak TVN i Grupa Onet-RASP (wydawca m.in. Onetu i „Faktu”).

Telewizja Republika w kwietniu br. straciła najwięcej widzów spośród stacji newsowych. Jej wynik zmniejszył się o 44,44 proc. w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku i wyniósł 0,05 proc. udziału..

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagroda dla Jarosława Kaczyńskiego z okazji 5-lecia Telewizji Republika. „To dla mnie osobiście wielki zaszczyt”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mogunt
"Naszą telewizje prawie nikt nie ogląda, nie procent nawet a promil. I po tym promilu chyba piąty raz z okazji pięciolecia wręczamy nagrodę Kaczyńskiemu. Po raz piąty. Jemu i tylko jemu. Aż do śmierci."
odpowiedź
User
YKK
Kania jak zwykle na bani, ale show skradł Sakiewicz, który zjadł chyba samego Semkę :P
odpowiedź
User
KK
Jak na medium tozsamosciowe, do 2015 roku tworzone bez wsparcia, zupełnie oddolnie to jest to na dość dobrym poziomie telewizja. Dobre wywiady, niezłe serwisy informacyjne.

Miecugowowi zajmowalo to lata
odpowiedź