SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kasia i zespół "19.30" wśród laureatów Nagrody Mariusza Waltera

Wręczono statuetki w pierwszej edycji Nagrody Mariusza Waltera. Wśród laureatów znaleźli się: Katarzyna Kasia, redakcja “19.30”, Michał Okoński i zespół Orientuj.się.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPAfot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Nagroda Mariusza Waltera została utworzona przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów pod koniec ub.r. Jest wyróżnieniem zarówno dla ludzi mediów z dużym doświadczeniem, ja również tych dopiero wchodzących do branży. 

"Stworzyłam Nagrodę Mariusza Waltera jako podziękowanie od mojego męża dla wszystkich znakomitych dziennikarzy, tych pracujących obecnie i tych, którzy dopiero rozpoczną swoją karierę. To nagroda zarówno dla młodych, jak i dla tych, których od lat znamy z mediów" - powiedziała podczas gali fundatorka Nagrody Mariusza Waltera i założycielka Fundacji im. Bożeny i Mariusza Walterów Bożena Walter.

Nagrodę główną Osobowość Medialna Roku otrzymała Katarzyna Kasia, prowadząca „Szkło kontaktowe” w TVN24 i audycję Nowy Świt w Radiu Nowy Świat. Nominowani w tej kategorii byli też: Justyna Dobrosz-Oracz, która niedawno przeszła z „Gazety Wyborczej” do TVP Info oraz Radomir Wit z TVN24, autor programów „Sejm Wita” i „Bez Kitu”.

W kategorii Wydarzenie Roku w Mediach wygrała redakcja programu „19.30” w TVP1, którą kieruje Paweł Płuska. Nominowani byli też: Jakub Sobieniowski za cykl materiałów w „Faktach” TVN o wykorzystywaniu przez PiS instytucji i spółek państwowych do wspierania własnej kampanii wyborczej oraz Katarzyna Włodkowska za reportaż „W redakcji Andrzeja Skworza. "Odliczam. Aż się rozryczysz i wyjdziesz” w „Dużym Formacie”.

Nagrodę w kategorii Nowy Głos w Mediach otrzymał zespół Orientuj.się. Nominowani byli też: Aleksander Hudzik z magazynu internetowego Mint i Maciej Okraszewski z Działu Zagranicznego.

W kategorii Sport w Mediach nagrodę otrzymał Michał Okoński z „Tygodnika Powszechnego”. Nominowani byli jeszcze Dariusz Faron z Wirtualnej Polski oraz Mikołaj Tyczyński, Klaudia Kowalczyk i Kuba Jędras - autorzy audycji „Sport do słuchania” w Radiu Nowy Świat.

Kto wybrał laureatów Nagrody Mariusza Waltera?

Nagrody przyznała 18-osobowa kapituła, w której składzie są: Edwin Bendyk, Andrzej Bobiński, Kamil Dziubka, Ewa Ewart, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jerzy Jurecki, Grzegorz Kalinowski, Michał Kołodziejczyk, Adam Małysz, Adam Pieczyński, Hanna Rydlewska, Joanna Solska, Agata Szczęśniak, Mariusz Szczygieł, Bożena Walter, Jacek Wasilewski, Paulina Wilk i Maja Włoszczowska. 

Nagrody w ramach pierwszej edycji wydarzenia zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 15 marca br. w Muzeum Polin. Transmitowała ją stacja TVN24. 

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kasia i zespół "19.30" wśród laureatów Nagrody Mariusza Waltera

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Naprawde
Naprawdę?
odpowiedź
User
gość
Rafal Dudkiewicz: "Dziennikarze TVN przyznali nagrodę dziennikarzom TVN".
odpowiedź
User
tvPO
No przecież i930 dostało nagrodę od TVNu - normalnie niesamowite i jakie nieprzewidywalne!
odpowiedź