SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagroda Mediów Niptel 2006 - znamy nominowanych

Od wczoraj kapituła konkursu wybiera Laureata Nagrody Niptel 2006. W tym roku walczą m.in. Tomasz Lis,Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Majewski, TVN24 i W. Bartoszewski.

Już 5 sierpnia zostanie wręczona XII Nagroda Mediów NIPTEL 2006. Wczoraj poznaliśmy ostateczną listę kandydatów nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Oto oni:
 
1. Szymon Majewski i program „Szymon Majewski Show” – „Rozmowy w tłoku”- świetny i niezwykle odważny skecz polityczny.

2. Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski i program „Teraz my” – za świetną publicystykę polityczną połączoną z wysokiego lotu poczuciem humoru.

3. Kanał TVN24 – za interaktywną audycję „Szkło kontaktowe” realizowaną w prostej i atrakcyjnej formie. Aż tyle w jednym...

4. Jacek Weksler – za istotny wkład w tworzenie nowego telewizyjnego kanału tematycznego KULTURA.

5. Jacek Sobala – za umiejętność moderowania sporów politycznych (PULS).

6. Jan AP Kaczmarek oraz Telewizja Polska S.A. – za Kantatę o Wolności, jej napisanie oraz telewizyjną realizację prawykonania na koncercie z okazji 25 -lecia Solidarności w Gdańsku.

7. Tomasz Lis i program, „Co z tą Polską”- za kwintesencje zdroworozsądkowego podejścia do polityki i nie tylko.

8.  Prof. Władysław Bartoszewski – za wkład w budowanie stosunków polsko-niemieckich.

9. Ryszard Kapuściński – za przybliżanie nam świata.

10. Bronisław Wildstein – za odwagę i bezkompromisowość i chęć realnych zmian w TVP.

Laureata Nagrody Mediów Niptel 2006 wybierze w głosowaniu kapituła, którą tworzą zwycięzcy z lat poprzednich, przedstawiciel fundatora nagrody i jej organizator.

W tym roku wręczenie Nagrody uświetni swoim wystąpieniem Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin poruszając temat: "Perspektywy zmian prawnych w ustawie o radiofonii i telewizji".

Do tej pory nagrodą 'Niptel' uhonorowano: Radio RMF FM "za bardzo dynamiczny rozwój stacji", Wiesława Walendziaka "za odwagę w poszukiwaniu właściwej drogi w reformowaniu telewizji publicznej", Radio Vanessa "za ofiarną i natychmiastową działalność podjętą w czasie powodzi", Program II TVP S.A. "za programy o środowiskach lokalnych", TVP S.A. "za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce", pośmiertnie ks. Józefa Tischnera "za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym", kampanię społeczną "Dzieciństwo bez przemocy" "za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu", Jana Nowaka-Jeziorańskiego "za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski. Za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa. Za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach '90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO. Za całą działalność w mediach i poza nimi", TVN24 "za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny", pośmiertnie Waldemara Milewicza i program "Dziwny jest ten świat" "za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych". Laureatami zeszłorocznej nagrody zostały telewizje TVP, TVN i POLSAT za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II. 

Nagroda Mediów Niptel (niptel.pl) wręczana jest od 1995 roku. Organizatorem Nagrody jest Profilm Agencja Filmowa.

Patronem medialnym jest wortal Wirtualnemedia.pl.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagroda Mediów Niptel 2006 - znamy nominowanych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl