SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagrody Polskiego Radia

Diamentowego i Złote Mikrofony przyznane

7 września 2002 r. o godzinie 18.00. Polskie Radio S.A. inauguruje doroczne Dni Otwarte Koncertem dla Przyjaciół Radia w Studiu Koncertowym PR S.A. im. Witolda Lutosławskiego.

Szczególnym wydarzeniem koncertu będzie wręczenie nagród Polskiego Radia S.A. - Diamentowego i Honorowego Złotego Mikrofonu oraz Złotych Mikrofonów.

Diamentowy Mikrofon to nagroda specjalna Zarządu Polskiego Radia S.A. przyznawana osobowościom radiowym. W tym roku laureatem Diamentowego Mikrofonu został Jan Nowak-Jeziorański "za niepowtarzalną i ważną społecznie rolę, jaką odegrał kierując przez wiele lat Rozgłośnią Polską Radia Wolna Europa oraz za promowanie przemian dokonujących się w Polsce, a zwłaszcza przystąpienia Polski do NATO oraz procesu integracji z Unią Europejską".

Tegorocznymi laureatami Złotych Mikrofonów są:
 • Barbara Wachowicz, długoletni współpracownik Polskiego Radia, "za niezwykłe lekcje patriotyzmu i przybliżanie słuchaczom postaci wielkich Polaków. Za pielęgnowanie urody języka polskiego".
 • Małgorzata Tułowiecka z Polskiego Radia BIS, "za pasję w popularyzowaniu bogactwa i piękna języka polskiego na antenie Polskiego Radia S.A.".
 • Andrzej Turski - dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 PR S.A. - "za twórczy wkład w tworzenie żywego radia, osiągnięcia w kształtowaniu nowych form radiowych i oryginalny styl dziennikarstwa".
 • Marian Szałkowski z Teatru Polskiego Radia - ilustrator muzyczny, "za twórczy wkład w kształtowanie sztuki radiowej oraz za umiejętność opowiadania muzyką o rzeczach, o których nie można opowiedzieć".
 • Andrzej Sowa z Polskiego Radia BIS, "za oryginalny sposób przybliżania historii Polski i świata".

  Honorowy Złoty Mikrofon przyznany w tym roku po raz pierwszy przez Zarząd PR S.A. otrzymuje Ryszard Miazek - w uznaniu za "wybitne zasługi dla radia publicznego".
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Nagrody Polskiego Radia

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl