SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznano po raz trzeci

Tomasz Zaboklicki, Włodzimierz Strupiński i Jolanta Czernicka-Siwecka zostali wczoraj laureatami nagród im. Jana Wejcherta, przyznanych przez Polską Radę Biznesu im. Jana Wejcherta. Zwycięzcy otrzymali 100 tys. zł.

Tomasz Zaboklicki, Jolanta Czernicka-Siwecka i Włodzimierz StrupińskiArticle

„Biznesowe Oscary” przyznano w trzech kategoriach – „Sukces”, „Wizja i innowacja” oraz „Działalność społeczna”. W procesie selekcji zwycięzców, trwającym sześć miesięcy, uczestniczyło prawie 700 Instytucji Nominujących z całej Polski. Kapituła Nagrody, składająca się z 21 członków wybrała zwycięzców spośród dziewięciu kandydatów (więcej na ten temat).

Tomasz Zaboklicki otrzymał nagrodę w kategorii „Sukces”. Zaboglicki jest prezesem PESA Bydgoszcz, firmy produkującej oraz remontującej nowoczesne pojazdy szynowe dla klientów z kraju i Europy. Przyznanie Nagrody argumentowano tym, że w ciągu 20 lat z pozycji szeregowego pracownika przeszedł drogę do funkcji prezesa i stanowiska dyrektora generalnego swojej firmy. W międzyczasie razem z kolegami z zarządu założył spółkę menedżerską, która odkupiła udziały swojego pracodawcy za kredyt udzielony pod zastaw prywatnego majątku. Tym samym uratował polską firmę o ponad 160-letniej tradycji od marginalizacji i likwidacji.

W kategorii „Wizja i innowacja” zwycięzcą Nagrody został Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych za opracowanie metody produkcji grafenu. Kapituła argumentowała, przyznając Nagrodę, iż jego odkrycie daje wielkie nadzieje na rewolucyjne produkty wytwarzane dzięki polskiej myśli technicznej. Na badania nad jego odkryciem Unia Europejska przeznaczy ponad miliard euro w ciągu najbliższych 10 lat.

Jolanta Czernicka-Siwecka otrzymała Nagrodę w kategorii „Działalność społeczna”. Czernicka-Siwecka jest prezesem Fundacji „Iskierka” z Chorzowa i od dwudziestu lat działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Służy pomocą jako pedagog, trener i animator zmian społecznych. Laureatka „biznesowego Oscara” w działania pomocowe angażuje środowiska artystyczne, samorządowe i biznesowe, pokazując im płynące z tego obopólne korzyści. Jolanta Czernicka-Siwecka jest pierwszą kobietą, której przyznano Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

- Za nami 25 lat wolnego rynku i 10 lat Polski w Unii Europejskiej, czyli lata trudnych, ale potrzebnych reform. Nie spoczywajmy na laurach - na kolejne 25 lat potrzebujemy doskonałych wzorców do naśladowania w dziedzinie rozwoju biznesu, innowacyjności oraz wspierania potrzebujących. Musimy opowiadać historie ludzi sukcesu, takich jak Zwycięzcy Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, aby inspirować ich następców - mówi Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody.

Celem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest promocja niezwykłych osiągnięć i sylwetek laureatów, a przez to dostarczanie motywacji i energii do działania przedsiębiorcom, aktywnym zawodowo Polakom i młodemu pokoleniu. Nagroda ma też na celu promocję przedsiębiorczości i pracy jako ważnych, istotnych aktywności w życiu człowieka - wartości samych w sobie.

Dołącz do dyskusji: Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznano po raz trzeci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl