SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najbardziej znane organizacyjne charytatywne

PCK jest najbardziej znaną organizacją charytatywną

PCK jest najbardziej znaną organizacją charytatywną - wynika z czerwcowego badania TNS OBOP. Polski Czerwony Krzyż wymieniła blisko połowa ankietowanych, a kolejną w rankingu organizację - Caritas już co trzecia osoba.

Świadomość Polaków w stosunku do pozostałych instytucji wypada zdecydowanie słabiej. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zna 15% badanych, Polską Akcję Humanitarną 12%, a Fundację Polsat 8%. Prawie jedna czwarta ankietowanych nie potrafiła wskazać żadnej organizacji.

TNS OBOP - firma należąca do Sieci Partnerów PCK przeprowadziła takie badanie już po raz czwarty. W porównaniu z wynikami z lutego 2003 większość organizacji odnotowała spadek znajomości (najwyższy WOŚP - 20%, najniższy Pajacyk - 1%) lub też ich znajomość w społeczeństwie pozostała bez zmian. Wyjątkiem jest PCK, którego znajomość w tym samym czasie wzrosła o 5%.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy spontaniczna znajomość PCK wśród społeczeństwa wzrosła z 36% do 46%. Cieszę się, że nasza organizacja jest tak czytelnie i bezpośrednio kojarzona z niesieniem pomocy" - powiedziała Scholastyka Śniegowska, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego PCK.

Kolejna fala badań zostanie przeprowadzona przez TNS OBOP w październiku br.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najbardziej znane organizacyjne charytatywne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl