SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepsze półrocze w historii Interia.pl

Interia.pl osiągnęła w II kwartale 2,4 mln zł zysku netto. To wynik ponad dwukrotnie wyższy od osiągniętego rok wcześniej.

Portal Interia.pl zamknął II kwartał 2006 r. zyskiem netto w kwocie 2 405 tys. zł. Łącznie, w dwóch pierwszych kwartałach 2006 r. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3 566 tys. zł, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego oznacza przyrost o 2 373 tys. zł.

- Pod względem finansowym był to kolejny bardzo dobry kwartał. Wykorzystujemy dynamicznie rosnący rynek internetowy, a nawet, w naszej opinii, kontynuujemy powiększanie w nim udziału Interia.pl - komentuje Jacek Pasławski, prezes zarządu Interia.pl. - Całe półrocze zamykamy przeszło 75-procentowym wzrostem przychodów gotówkowych w podstawowych obszarach działalności, czyli w sprzedaży powierzchni reklamowej i usług e-commerce. Nie zwalniamy także tempa prac nad nowymi produktami i usługami, czego efektem jest wzbogacenie oferty dla użytkowników portalu o bardzo szybko zdobywające popularność serwisy, np.: Map24 czy INTERIA TV - dodaje.

W dwóch pierwszych kwartałach br. portal odnotował przychody w wysokości 25 676 tys. zł, czyli o 49,4% wyższe w odniesieniu do analogicznych danych sprzed roku.

Jak podano w komunikacie największy udział w przychodach ze sprzedaży miała reklama internetowa, której wartość po dwóch kwartałach 2006 roku zamknęła się kwotą 18 802 tys. zł. Gotówkowe przychody reklamowe w pierwszych dwóch kwartałach 2006 r. były wyższe o 76% w stosunku do przychodów uzyskanych w I półroczu 2005 r. Coraz istotniejszą rolę w przychodach  odgrywa działalność e-commerce, z której przychody po dwóch pierwszych kwartałach br. zwiększyły się aż o 74,6% w stosunku od uzyskanych w analogicznym okresie 2005 r.

Zysk EBITDA po dwóch kwartałach br. osiągnął wartość 5 407 tys. zł, wzrastając o 69,5% w porównaniu do wartości sprzed roku, a marża EBITDA w tym samym okresie ukształtowała się na poziomie 21%. Systematycznej poprawie ulegają też wskaźniki rentowności Interia.pl w tym rentowność sprzedaży, która po dwóch kwartałach br. wyniosła 15,8% w stosunku do 8,9% w analogicznym okresie 2005 r. Polepszył się także wskaźnik rentowności operacyjnej, który po dwóch kwartałach br. osiągnął wartość 13,5% w porównaniu do 6,7% w I półroczu ubiegłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najlepsze półrocze w historii Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl