SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najtańsza telewizja od Canal+, ale konkurenci kuszą pakietami z internetem

Platforma cyfrowa Canal+ oferuje pakiet za 10 zł miesięcznie w pierwszym roku trwania umowy i 15 zł w drugim. To najtańsza oferta spośród dużych operatorów. Niemal wszyscy konkurenci tej platformy stawiają na paczki obejmujące także internet i telefonię, co może pozwolić na większe oszczędności - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Anteny satelitarne Canal+ i Cyfrowego PolsatuArticle

Canal+ uchodził kiedyś za platformę cyfrową dla najbardziej wymagających, z zasobniejszym portfelem. To Polsat Box jeszcze jako Cyfrowy Polsat przyciągał klientów niskimi cenami.

Opóźniające się w Polsce wejście naziemnej telewizji cyfrowej uczyniło z tej firmy lidera rynku satelitarnego. Wiele osób kupowało pakiety Polsatu, żeby mieć dostęp do szerszej oferty programowej niż naziemny analog.

W dużych miastach tą drogą można było oglądać: TVP1, TVP2, TVP3, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls, a w mniejszych i na wsiach często tylko TVP1, TVP2 i Polsat.

Alternatywa dla naziemnej telewizji cyfrowej?

Jeśli ktoś obecnie szuka uzupełnienia do znacznie bogatszej niż dwie dekady temu oferty naziemnej, to powinien rozważyć wybór platformy cyfrowej Canal+.

- Najtańszy pakiet telewizji satelitarnej Entry+ to 10 zł za pierwszy rok, potem 15 zł. Cena pakietu uwzględnia rabaty 5zł/miesięcznie za zgody marketingowe i 5 zł/miesięcznie za e-rachunek i terminową płatność. Oferta obowiązuje w umowie na 24 miesiące i z dekoderem WifiBox+. W ramach oferty widz otrzymuje 69 kanałów, 38 HD i 29 kanałów online. Dekoder jest za 0zł oraz Canal+ Family dodatkowo przez 24 miesiące za 0 zł - informuje Wirtualnemedia.pl Agata Mularczyk,  PR Manager Canal+.

W skład pakietu poza stacjami znanymi z oferty naziemnej wchodzą m.in. Planete+, Ale Kino+, MiniMini+, TeleToon+, Canal+ Domo, Canal+ Kuchnia, Polsat Music, Polsat 2, Polsat News 2, Kino Polska Muzyka, Eska Rock TV, Vox Music TV i szereg stacji niekodowanych na satelicie Hot Bird 13E Stars.TV, 4 fun TV, 4fun Kids, 4fun Dance, Tele 5, Polonia, Power TV, Nuta TV, Nuta Gold, TVC, Antena HD, Red Carpet, Eska TV Extra, TV Okazje. Tym samym klient płaci głównie za możliwość oglądania wybranych stacji tematycznych Canal+. Większość pozostałych składników pakietu jest dostępna za darmo naziemnej telewizji cyfrowej. To m.in. TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, TVN, TVN7, TTV, TVP Info, TVP Historia, TVP Sport, TVP ABC, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Kultura, WP, Zoom TV, Fokus TV, Eska TV, Polo TV, Nowa TV).

Tani pakiet Canal+ może być alternatywą dla naziemnej telewizji cyfrowej, bo poza kanałami tematycznymi francuskiej firmy zyskujemy dostęp do większości propozycji znanych z multipleksów (brakuje m.in. TVP Nauka, TVP Kobieta, TVP World, Alfa TVP, TV Trwam). Zyskujemy też dostęp do dziesiątek niekodowanych kanałów na Hot Birdzie, takich jak BBC World News, Euronews, KBS World, włoskich stacji Rai czy RTL 102,5 Hit Channel.

Polsat Box od 20 zł miesięcznie w programie smartDom

W największej platformie cyfrowej najtańszy pakiet bez innych usług kosztuje 30 zł miesięcznie z umową na dwa lata. W tym przypadku możemy jednak liczyć na nieco bogatszą ofertę sportową i kanały w jakości 4K. - Pakiet S zapewnia dostęp do 55 kanałów z rozrywką dla całej rodziny, w tym wszystkich podstawowych (m.in. Polsat, TVN, TVP 1, TVP 2), pakietu stacji Telewizji Polsat, w tym Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Sport Fight, Polsat News, Polsat Film, Polsat Cafe i Polsat Play, oraz kilku kanałów 4K takich jak: InUltra, MyZen TV 4K, Museum TV 4K, Love Nature 4K, Travelxp 4K - wymienia Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu. Za tę cenę zyskamy też dostęp do większości kanałów naziemnych, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, Polsaat JimJam i Polsat Crime+Investigation oraz kanałów niekodowanych.

Zobacz także: Ponad 100 kanałów za 5 zł, czyli płatna telewizja nie musi być droga

Polsat po przejęciu sieci Plus stawia na usługi pakietowe. Jeśli ktoś korzysta z usługi sieci Plus, to może uruchomić rabat. Wówczas pakiet S kosztuje nie 30 zł miesięcznie, tylko 20 zł.

- Wszystkie usługi telewizyjne, telefoniczne oraz dostępu do Internetu oferowane przez Polsat Box i Plusa można łączyć, zyskując w programie smartDom atrakcyjne rabaty na każdą z dodanych usług, nawet do 25 zł. To także wygoda posiadania usług w jednym miejscu. Oferta usług w Polsat Box i Plusie jest kompleksowa, usługi można łączyć w dowolnym momencie, zgodnie ze swoimi potrzebami, a rabaty są dostępne dla nowych i obecnych klientów - wyjaśnia Zomer.

Na przykład posiadając telewizję od Polsatu Box, za usługi od Plusa: światłowód o prędkości do 1 Gb/s oraz abonament telefoniczny z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitu i 60 GB zapłacimy 2 złote miesięcznie przez 6 miesięcy, a następnie 90 złotych miesięcznie z rabatami smartDom przez kolejnych 18 miesięcy zamiast 125 złotych miesięcznie. Wcześniej trzeba jednak sprawdzić dostępność tej oferty w danej lokalizacji.

Vectra nie promuje najtańszej oferty

Sieć kablowa Vectra nie chwali się na stronach internetowych najtańszym pakietem. Jej biuro prasowe informuje Wirtualnemedia.pl, że pakiet Srebrny kosztuje 19,99 zł miesięcznie i obejmuje 45 kanałów, w tym 14 dostępnych poza domem za pośrednictwem aplikacji TV Smart Go.

Operator nie promuje tej usługi prawdopodobnie dlatego, że obejmuje ona głównie stacje dostępne także za darmo na naziemnych multipleksach.

Pakiet Srebrny za 34,99 zł z rocznym okresem zobowiązania to już 82 kanały, w tym 39 dostępnych poza miejscem zamieszkania.

Wybierając tę opcję obejrzymy nie tylko naziemne i niekodowane satelitarne kanały, ale także stacje: Polonia 1, TVS, TVN Fabuła, Food Network, TBN Polska, Polsat 2, Polsat Sport, Kino TV, Romance TV, MiniMini+, Travel Channel, Kino Polska Muzyka, Music Box, HGTV, Fashion TV, TV Okazje, TVN24 Bis, Polsat News 2, Freedom, WTK, Espreso TV i Zebrra.tv. Aby skorzystać z tej oferty, musimy być w zasięgu Vectry. 

Pakiet TV Smart Start (19,99 zł) można zamówić już w całej Polsce. Obejmuje 23 kanały. To część stacji znanych z naziemnej telewizji FunBox UHD, Ultra TV 4K, Music Box, France 24, TV5 Monde, Freedom, WTK, Bloomberg i Espreso. 10 zł drożej kosztuje roczna oferta TV Smart - Pakiet Standard. W tym przypadku dodatkowo obejrzymy m.in. Eurosport 1, Eurosport 2, TVN Turbo, Kino Polska, Comedy Central, Romance TV, Paramount Network, Dizi, Disney Channel, Disney XD, Nickelodeon, Discovery, DTX, Discovery Science, National Geographic, National Geographic Wild, Discovery Historia, Travel Channel, Kino Polska Muzyka, Music Box, TLC, TVN Style, HGTV, ID, Discovery Life, TVN24, TVN24 Bis i TV Republika.

- Przede wszystkim powyższe oferty dają ogrom możliwości i dodatkowych benefitów takich jak: selekcja atrakcyjnych kanałów TV, dostęp do biblioteki Vectra VOD, opcja oglądania telewizji na innym ekranie oraz poza domem (dzięki aplikacji TV Smart GO). Co więcej, większość kanałów jest w jakości HD, użytkownicy mają także dostęp do funkcjonalności Catch-up TV (wybrane programy są dostępne dla użytkownika nawet przez 7 dni po emisji) oraz Restart TV (daje możliwość odtworzenia od początku wybranych programów – opcja ta jest dostępna dla wybranych programów, które już się zaczęły ale jeszcze nie skończyły). Natomiast nowoczesny dekoder TV Smart 4K BOX działa w oparciu o Android TV - wyjaśnia biuro prasowe Vectry. Firma podobnie jak Polsat Box koncentruje się na sprzedaży paczek usług. Na przykład internet do 300 Mb/s wraz z pakietem Srebrnym kosztuje 74,99 zł miesięcznie. 45 kanałów znanych z pakietu Stalowego można znaleźć w opcji z internetem światłowodowym do 450 Mb/s za 59,99 zł miesięcznie.

W UPC pakiet z 50 kanałami za 20 zł

Konkurencyjna sieć kablowa UPC ma ofercie pakiet z 50 kanałami (40 w jakości HD) za 20 zł miesięcznie z 12 miesięcznym okresem zobowiązania. To kanały znane z naziemnej telewizji cyfrowej, stacje muzyczne, które są niekodowane na satelicie (4fun tv, 4fun Kids, 4fun Dance, Power TV), Home TV, CNN, France24, Euronews, TVC, Tele 5, Polonia 1, TVS, Polsat 2, Red Carpet TV i Galeria UPC.

 Na rozwiniętych rynkach operatorzy płatnej telewizji tracą abonamentów na rzecz serwisów streamingowych. UPC ma więc też ofertę dla grupy, której zależy głównie na internecie. Firma oferuje internet o prędkości do 600 Mb/s w cenie dotychczasowej oferty 300 Mb/s. Za 50 zł miesięcznie można też uzyskać dostęp do ponad 30 kanałów telewizyjnych, głównie znanych z naziemnej telewizji cyfrowej. Do tej pory 50 zł miesięcznie kosztował pakiet z internetem o prędkości do 300 Mb/s. Tym samym operator kablowy zwiększył prędkość dwukrotnie.

Właścicielem UPC jest sieć komórkowa Play, która również oferuje usługi telewizyjne. - Jako operator konwergentny obecnie proponujemy wiele rozwiązań i ofert, z których każdy klient może wybrać opcję najbardziej odpowiadającą jego potrzebom, zarówno pod kątem ceny, parametrów jak i rodzaju usług. Jeśli chodzi o najtańszy pakiet telewizyjny proponujemy telewizję z dekoderem TV BOX z pakietem Start: już od 15zł/mies. (zawiera zniżkę 10 zł/mies. dla klienta Play), dostęp do ponad 30 kanałów telewizyjnych, dekoder z obsługą 4K i HDR, asystentem Google i możliwością podłączenia anteny naziemnej. Pakiet zawiera też dostęp do platformy Viaplay na 30 dni za darmo oferującej filmy, seriale czy transmisje sportowe na żywo - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Katarzyna Tajak-Pietrowska z Play.

Osoby, które nie mają telefonu w Play muszą płacić 25 zł miesięcznie przez dwa lata. Pakiet obejmuje część stacji naziemnych (TVP1, TVP2, TVP3, TVN, Polsat, TV4, TV Puls, Puls 2, Stopklatka, Zoom TV, Nowa TV, Eska TV, Polo TV, Fokus TV, WP, Antena HD), a także kanały m.in. Active Family, Polonia 1, Mixtape TV, Junior Music, Power TV, Nuta.TV, DW, Red Carpet, TVS, Home TV, Tele 5, Stars.TV. Aby oglądać na przykład TVP Sport, TVP ABC, TVP Info, TTV, TVN7, TVP Historia, TVP Kultura czy Metro, trzeba podłączyć antenę naziemną. Pakiet z internetem światłowodowym i 135 kanałami telewizyjnymi kosztuje 55 zł miesięcznie.

„Nie sprzedajemy samej telewizji”

Orange stawia na ofertę obejmującą różne usługi. - Nie sprzedajemy samej telewizji. W ofercie Orange Polska można ją kupić wyłącznie w pakiecie z internetem. Naszą ofertę wyróżnia przede wszystkim zasięg i jakość. W zasięgu sieci mobilnej mamy niemal 100 proc. powierzchni kraju, a usługi światłowodowe jesteśmy w stanie dostarczyć do 7 mln gospodarstw domowych - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

W platformie Orange, która stopniowo odchodzi od oferowania pakietów drogą satelitarną, nie znajdziemy więc tanich pakietów z okrojoną ofertą telewizyjną, jak u innych operatorów. - Jeśli chodzi o ceny, to najtańszą ofertą pakietową jest Internet + Telewizja + Telefon internetowy. Pakiety 3 usług kosztują od 99,99 zł miesięcznie (cena z umową na 24 miesiące, z rabatami: 4,99 zł/mies.  za e-fakturę, odbierany w aplikacji Mój Orange i 4,99 zł/mies. za zgody marketingowe; oferta dotyczy na sieci własnej Orange, w budynkach o typie zabudowy wielorodzinnej). Do ceny usługi doliczamy opłatę za wypożyczenie modemu i dekodera (po 3,99 zł/mies.).

W pakiecie mamy: Szybki, stabilny internet domowy, Ponad 130 kanałów, wszystkie najpotrzebniejsze i najchętniej oglądane z każdej kategorii: film, sport, rozrywka, wiedza, informacje, czy kanały dla dzieci. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, telefon w technologii Voice over IP (VoIP), z nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne w Polsce, w UE, USA i Kanadzie oraz na numery komórkowe w USA i Kanadzie - wylicza przedstawiciel Orange Polska. Za dopłatą można też dokupić abonament komórkowy.

Inni też stawiają na internet

Podobnie jest skonstruowana oferta Magenta Dom od T-Mobile, ale zasięg światłowodu jest mniejszy. Za 70 zł miesięcznie można uzyskać dostęp do paczki Magenta TV i internetu światłowodowego do 300 Mb/s. Przez 6 miesięcy dwuletniej umowy klient korzysta z Oferty L (130 kanałów). Potem może zdecydować czy zachowuje droższy pakiet czy chce płacić jedynie za S (60 kanałów). W tym pakiecie jest wiele kanałów naziemnych Comedy Central, Da Vinci, DW, Eska TV, Eska TV Extra, Fokus TV, Fox, France 24, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Nickelodeon, Nick Jr., Paramount Network i Polsat News. Pakiet L kosztuje 145 zł miesięcznie.

Swoją sieć światłowodową rozwija też Inea, kiedyś znana głównie w Wielkopolsce, a obecnie obecna w ośmiu województwach.

- W zależności od obszaru, najtańszy pakiet Telewizji Hiway dostępny jest w ofercie Inea za 9,90 zł lub 19,90 zł miesięcznie. Jest to pakiet Start, zawierający w swojej ofercie 68 kanałów zapewniających podstawowy dostęp do rozrywki oraz najświeższych informacji - przekonuje  Justyna Krasucka, communication & PR manager operatora. W pakiecie Start są m.in. kanały naziemne, Polsat Seriale, TVP Seriale, TVP HD, TV Republika, Biznes 24, stacje muzyczne 4fun tv, Stars TV, Vox Music TV, Nick Music, Mixtape, Sky News, DW, BBC World News, Euronews, WTK, Polonia 1, Tele 5, TV Okazje, New TV, TV Regio, STK, TV Relax, Active Family, TVS i Polsat Sport Fight. Na stronie sieci Inea nie da się jednak wykupić samodzielnie oferty telewizyjnej. Konieczne jest dokupienie internetu do 300 Mb/s, który w zależności od lokalizacji kosztuje od 59,90 do 79,90 zł miesięcznie. - Warunkiem korzystania z Telewizji Hiway jest posiadanie usługi internetu stacjonarnego Inea - wyjaśnia Krasucka.

Dołącz do dyskusji: Najtańsza telewizja od Canal+, ale konkurenci kuszą pakietami z internetem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Majstersztyk- sprzedawać w pakiecie kanały, które można oglądać za darmo podpinając jedynie sam talerz do tv...
odpowiedź
User
Quest
Qrcze, wydaje mi się, że Orange sprzedaje usługi najdrożej... Kiedyś tak nie było...no ale, jeśli usługi się sprzedają, to trudno mieć do nich o to pretensje. W końcu firma ma właścicielowi przynosić zyski. A zasięg jest ich niewątpliwym atutem, część ludzi nie ma wyboru
odpowiedź
User
2PaC
Od 20 lat jestem najpierw w TP SA potem w Orange z najwyzszym pakietem... I mogę na palcach jednej ręki policzyć awarie czy cokolwiek związane z usługami które ta firma świadczy.
odpowiedź