SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najwięcej Polaków korzysta z sieci Orange

Orange ma największą z sieci mobilnych grupę klientów w naszym kraju - wynika z badania PBS DGA. Polacy najczęściej korzystają z telefonów komórkowych w abonamencie i na kartę, rzadko łącząc się przy ich pomocy z internetem.

Najwięcej Polaków korzysta z sieci Orange

Prawie 40 proc. uczestników badania PBS DGA używających telefonów komórkowych to klienci Orange. Również dwie osoby z rodzin respondentów najczęściej korzystają z tej sieci. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Plus, który jako swoją sieć wskazuje 30 proc. ankietowanych, natomiast klientem Ery jest co czwarty respondent. Znacznie mniej osób deklaruje, że ich telefony działają w sieci Play lub Heyah.Polacy najczęściej korzystają z telefonii mobilnej w abonamencie lub na kartę - te dwie opcje wskazuje po 40 proc. respondentów oraz znaczny odsetek innych osób z ich rodzin. Zdecydowanie mniej popularne są oferty mix.84,5 proc. Polaków używających telefonów komórkowych deklaruje, że najczęściej wykorzystują je do wykonywania połączeń. Przy czym 19 proc. osób rozmawia głównie w obrębie swojej sieci, 9 proc. - wykonuje połączenia przede wszystkim w obrębie sieci mobilnych, natomiast dwie 67 proc. - zarówno do sieci komórkowych, jak i stacjonarnych. Z drugiej strony aż 60 proc. użytkowników komórek nie wysyła MMS-ów, a 83 proc. nie korzysta przy ich pomocy z internetu.Badanie korzystania przez Polaków z telefonów komórkowych zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku. Ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły reprezentatywną próbę gospodarstw domowych - 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najwięcej Polaków korzysta z sieci Orange

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klarmon
wcale się nie dziwię - w końcu orange ma najlepszy zasięg i bardzo dobrą ofertę prepaidową...
odpowiedź