SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Największe rynki reklamowe świata: USA znacząco wyprzedza resztę świata (TOP 10)

Stany Zjednoczone są największym na świecie rynkiem reklamowym, znacząco wyprzedzając Chiny i Japonię - wynika z danych firmy analitycznej eMarketer. W pierwszej dziesiątce znalazły się także trzy kraje europejskie: Wielka Brytania, Niemcy i Francja.

fot. Shutterstock.com Article

Analitycy z eMarketer sporządzili listę największych rynków reklamowych świata w oparciu o estymację wskaźnika wydatków na usługi marketingowe (wszystkie kanały mediów). Prognoza została przygotowana w czerwcu br.

Listę otwierają Stany Zjednoczone, gdzie w tym roku wydano na reklamę 225,79 mld dolarów. To o ponad połowę więcej niż w drugie w zestawieniu Chiny, gdzie wydatki reklamowe firm wyniosły 105,25 mln dolarów ( z wyłączeniem Hong Kongu). O ponad 40 proc. mniej niż Chińczycy na reklamę wydają Japończycy, trzeci w zestawieniu (42,67 mld dolarów).  

Trzy następne miejsca w rankingu należą do państw europejskich - kolejno Wielkiej Brytanii (26,84 mld dol.), Niemiec (niecałe 20 mld dol.) oraz Francji (12,52 mld dol.). Z pierwszej dziesiątki z powodu epidemii koronawirusa wypadły Włochy, które na miejscu 10. zostały zastąpione przez Koreę Południową (wydatki na reklamę 8,89 mld dolarów).

Reklamowa dominacja Chin

Według prognozy eMarketera, Chińczycy wydadzą w tym roku na reklamę więcej niż państwa Europy Zachodniej (105,25 mld dol. vs. 102,1 mld dol.). Do 2024 roku Chiny mogą przekroczyć poziom 150 mld dolarów wydanych na reklamę, przeganiając znacznie Europę Zachodnią (127,90 mld dolarów). W USA do 2024r. wydatki reklamowe osiągną poziom 322,11 mld dolarów.

W tym roku dwucyfrowych spadków wydatków na reklamę analitycy eMarketer spodziewają się w Indonezji, Meksyku, Brazylii i Indiach.

Indie, które w tym roku nie weszły do pierwszej dziesiątki największych rynków reklamowych świata, mają w 2021r. powrócić do zestawienia (eMarketer prognozuje imponującą stopę rozwoju o 30,5 proc. w porównaniu z 2020r.). Do 2024 roku będą siódmym największym rynkiem reklamy na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Największe rynki reklamowe świata: USA znacząco wyprzedza resztę świata (TOP 10)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iWONA d
No...i znamy już swoje miejsce :))
1 0
odpowiedź