SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NASK będzie współpracował z PZPN przy cyfryzacji

Państwowy Instytut Badawczy NASK podpisał list intencyjny z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i jego spółką PZPN Invest o współpracy w zakresie informatyzacji i cyfryzacji piłki nożnej oraz projektów badawczych.

Podpisanie listu intencyjnego przez menedżerów NASK i PZPN, fot. Łukasz GrochalaArticle

Współpraca Państwowego Instytutu Badawczego NASK i Polskiego Związku Piłki Nożnej ma obejmować wymianę informacji o najnowszych badaniach oraz tendencjach dotyczących zastosowania nowych technologii w obszarze piłki nożnej, koordynację działań w zakresie strategii dotyczącej informatyzacji i cyfryzacji polskiego futbolu, realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych z uwzględnieniem możliwości wykorzystania w tym celu spółek celowych po stronie PZPN oraz NASK.

- Państwowy Instytut Badawczy NASK ma wieloletnie doświadczenie w zakresie badań i implementacji nowych technologii. Działaliśmy już na wielu obszarach, dlatego z entuzjazmem włączymy się w cyfryzację polskiej piłki nożnej, dyscypliny wzbudzającej tak wielkie emocje wśród wielu Polaków - podkreśla w komunikacie prasowym Wojciech Pawlak, dyrektor NASK.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zadaniem spółki PZPN Invest jest stworzenie systemu prawno-finansowego w obszarze wdrażania innowacji w polskiej piłce. Technologia jest obecna w futbolu już niemal na każdym kroku i zależy od niej coraz więcej. Będziemy rozmawiać z NASK o tendencjach dotyczących zastosowania nowych technologii w futbolu - my mamy doświadczenie od strony sportowej, NASK od strony cyfryzacji - opisuje Wojciech Strzałkowski, prezes PZPN Invest.

- Chcemy zatem wspólnie stworzyć autorskie rozwiązania, aby wspomóc w rozwoju nasze reprezentacje i kluby. Żeby tak się stało, polska piłka musi połączyć się z nauką. Mamy już kilka ciekawych pomysłów - zapewnia.

- Polski Związek Piłki Nożnej powinien rozwijać się na wielu płaszczyznach. Aby było to możliwe, chcemy połączyć świat futbolu, biznesu i nauki. W tym celu powołaliśmy spółkę PZPN Invest, która ma pozyskiwać środki finansowe na prowadzenie inwestycji w technologie i innowacje - podsumowuje Cezary Kulesza, prezes PZPN.

 

Dołącz do dyskusji: NASK będzie współpracował z PZPN przy cyfryzacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl