SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nastroje społeczne w kwietniu stabilne

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) spadł o 1,19 pkt do 106,51 pkt w kwietniu 2018 br. - wynika z danych Instytutu Badawczego Ipsos.

fot. Shutterstock.com Article

Wskaźnik skłonność do zakupów spadł o 0,03 pkt i wyniósł 109,22 pkt. Wskaźnik klimatu gospodarczego spadł o 2,94 pkt i wyniósł 102,44 pkt.

- W kwietniu 2018 roku nastroje społeczne Polaków ustabilizowały się na wysokim poziomie i są podobne, jak w ostatnich trzech miesiącach. W pomiarze kwietniowym wskaźniki optymizmu konsumentów i klimatu gospodarczego nieznacznie spadły - o około 1-2 pkt w stosunku do lutego" - czytamy w komunikacie. .

W raporcie czytamy również, że "na utrzymywanie się wysokiego poziomu optymizmu i klimatu gospodarczego mogą mieć wpływ doniesienia o opinii międzynarodowego gremium ekonomistów i agencji ratingowych, pochlebnie oceniających stan polskiej gospodarki na tle Europy".

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 13 – 17 kwietnia 2018 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nastroje społeczne w kwietniu stabilne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl