SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec problemów z odbiorem Wydarzenia24. Stacja wróciła do starego LCN

Odbiorcy naziemnej telewizji znowu mieli problem z odbiorem stacji Wydarzenia24. Niekodowany kanał był przez blisko dobę dostępny na pozycji 119 LCN, a jego dotychczasowe 118 miejsce zajął kodowany Polsat News. Niektóre tunery i telewizory nie wyszukiwały stacji Wydarzenia24. Jednak w środę darmowy kanał informacyjny Polsatu powrócił na 118 pozycję.

Kanał Wydarzenia24 w naziemnej telewizji cyfrowej zmienił LCNArticle

LCN, czyli Logical Channel Number określa na jakiej pozycji dekodera lub telewizora jest wyświetlany dany kanał. Wydarzenia24 zajmowały miejsce na samym końcu listy. We wtorek 118 pozycję zajął Polsat News, który wchodzi w skład płatnego pakietu naziemnego Polsat Box. Na wielu dekoderach i telewizorach kodowany kanał automatycznie zastąpił darmową stację Wydarzenia24. Widzowie naziemni, którzy chcą ponownie oglądać niekodowaną stację, powinni przeprowadzić wyszukiwanie programów. Nie zawsze to jednak pomagało. W niektórych przypadkach trzeba było uruchomić Wydarzenia24 „ręcznie” wybierając pilotem kanał 119 (obecnie ponownie 118).

Emisja kanału Wydarzenia24 z MUX-4 ma charakter eksperymentalny. To jedyna niekodowana stacja wchodząca w skład tego multipleksu. Jego pozostałe składniki wchodzą w skład płatnego pakietu naziemnego platformy cyfrowej Polsat Box. Po niedawnej reaktywacji usługi to: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN24, TVN Turbo, TVN Style i kilkanaście stacji radiowych. Dla nowych klientów pakiet kosztuje 30 zł miesięcznie, natomiast dla klientów Plusa 20 zł miesięcznie z rabatem smartDOM.

Częste problemy z odbiorem stacji Wydarzenia24

W poprzednich miesiącach kilkakrotnie dochodziło do kłopotów z odbiorem stacji Wydarzenia24. Przed tygodniem zamiast poprawnego ID kanału wyświetlane były tajemnicze liczby. Spowodowało to, że niektóre telewizory i tunery automatycznie usunęły stację z listy programów. Usterkę usunięto. Poprzednie problemy z odbiorem stacji Wydarzenia24 miały miejsce w połowie czerwca. Odpowiadała za to nietypowa rozdzielczość 1920 x 540 pikseli, której nie mogły poprawnie odczytać niektóre telewizory i tunery. Problem dotyczył głównie telewizorów. Obraz czasami drżał lub całkowicie zanikał. Z nietypowymi parametrami emisji lepiej radziły sobie m.in. chińskie tunery do naziemnej telewizji cyfrowej. Po kilku dniach problem rozwiązano i powrócono do zwyczajnej rozdzielczości (1920 x 1080).

Inne problemy z odbiorem stacji Wydarzenia24 miały miejsce w marcu br. Wówczas niektórym sprzętom kłopot sprawiała głębia kolorów. Nadawca zmienił ją z 10 na 8 bit i tym samym dotarł do większego gremium odbiorców naziemnych. Emisja kanału Wydarzenia24 ma charakter eksperymentalny. Stacja we wrześniu ub.r. zastąpiła Superstację, dostępną tylko w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Do momentu startu kanału Wydarzenia24 w MUX-4 był nadawany Polsat News. To stacja, za którą operatorzy płatnej telewizji muszą płacić. Domagali się oni więc zakodowania emisji.

Z danych Nielsena wynika, że w I półroczu br.  kanał Wydarzenia24 miał 0,60 proc. udziałów w rynku. To wzrost o 1900 proc. w porównaniu z Superstacją w I półroczu 2021 roku. Nieistniejąca już telewizja nigdy nie była dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej. We wspomnianym okresie emitowała głównie powtórki, treści kryminalne, lifestyle’owe i historyczne zamiast newsowych. Już w połowie 2019 roku z Superstacji zniknęła polityka. Kanał Wydarzenia24 poza emisją naziemną (blisko 70 proc. powierzchni Polski) dociera też do abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych.

Dołącz do dyskusji: Koniec problemów z odbiorem Wydarzenia24. Stacja wróciła do starego LCN

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Nigdzie mi nie wyszukuje tej stacji. Jedyna stacja z MUX 4 to kodowany Polsat News. Zlikwidować ten chory multipleks!!!!!
odpowiedź
User
nic44
brak kanału wydarzenia24 w jego miejsce pojawił się polsat news kodowany kraków zlikwidować mux4
odpowiedź
User
Zenek
brak kanału wydarzenia24 w jego miejsce pojawił się polsat news kodowany kraków zlikwidować mux4

Wybierz z pilota nr 120 i masz Wiadomosci24.
Niestety jak to w Polsacie coś ktoś zj*****
odpowiedź