SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

nc+ nie zgadza się z karą od UOKiK i idzie do sądu

Platforma nc+ odwołała się od Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od decyzji prezesa UOKiK, który nałożył na nią karę 11 mln zł za naruszenie zbiorowego interesu konsumentów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

- Wczoraj wpłynęło odwołanie spółki ITI Neovision od decyzji prezesa UOKiK dotyczącej naruszenia zbiorowych interesów konsumentów podczas wprowadzania oferty nc+. Spółka odwołała się od całej decyzji - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowa UOKiK.  - Nie zmienia to jednak faktu, że w obowiązki nałożone w decyzji Urzędu muszą być więc wykonywane w stosunku do wszystkich klientów, których dotyczy decyzja - dodaje Cieloch.

Wszczęte 2 kwietnia br. przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowanie administracyjne było odpowiedzią na liczne sygnały napływające od abonentów telewizji n, a dotyczące automatycznej migracji do nowej, zwykle droższej oferty nc+

Po przeprowadzeniu postępowania prezes UOKiK uznała, że ITI Neovision wprowadzając ofertę nc+ naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Spółka swoim działaniem naruszyła m.in. zasady lojalnego zachowania kontrahenta wobec konsumenta, dotrzymywania umów oraz uczciwości w wykonywaniu zobowiązań. W związku z tym prezes UOKiK nałożyła na spółkę obowiązek usunięcia skutków zakwestionowanych działań (więcej na ten temat).

Dzięki decyzji Urzędu, klienci mogą kontynuować umowę na dotychczasowych warunkach do czasu jej wygaśnięcia, a także anulować swoje wypowiedzenie i wrócić do starej umowy lub nawet zrezygnować z nowej umowy i powrócić do poprzednich warunków świadczenia usług.

UOKiK ponadto nałożył na ITI Neovision niemal 11 mln zł kary. Decyzja prezesa Urzędu wydana została 30 kwietnia br. Na odwołanie od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgodnie z prawem, firma miała 14 dni. I postanowiła z tej możliwości skorzystać.

- Nie komentujemy podejmowanych działań prawnych poza miejscem do tego przeznaczonym. Kluczowe jest to, że realizujemy wszystkie zalecenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Większość z nich została klientom zaproponowana już 12 kwietnia decyzją zarządu nc+ i konsekwentnie podtrzymujemy realizację wszystkich zapowiedzianych działań - mówi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+.

Platforma nc+ powstała 21 marca br. z połączenia Cyfry+ i telewizji n (więcej na ten temat). 51 proc. udziałów w niej ma Grupa Canal+, 32 proc. udziałów należy do TVN, a 17 proc. do UPC Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: nc+ nie zgadza się z karą od UOKiK i idzie do sądu

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tadeusz
Naciągają klientów nc+ i jeszcze maja czelność odwoływać sie od decyzji UOKiK. Ja osobiście do końca nie rozumiem tej fuzji, jestem abonentem "n" i byłem z niej zadowolony. Teraz po zakończeniu umowy rezygnuję z tej platformy. Nie mam zamiaru napychać kieszenie za powtórki dla Francuza.Pozdrawiam wszystkich abonentów "N"
odpowiedź
User
fer
A niech się odwołują..mnie to już nie dotyczy..kończę umowę na starych warunkach i do widzenia nc+...a taka stara "n" była fajna...szkoda no ale za błedy trzeba płacić.
odpowiedź
User
motyla noga
Kto tam pracuje?! Można było to jeszcze przekuć w sukces ale widać wolą w tonącym okręcie zrobić jeszcze kilka dziur.
odpowiedź
User
Yogi
Podziekowalem nowej platformie za wszystko. Z Canal + bylem od zawsze. Czas na rozstanie. Niech sobie Julek jeleni szuka w innym miejscu.
odpowiedź
User
axl
mają tupet... :/
odpowiedź