SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nestlé uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań

Koncern Nestle chce otworzyć rynek dla plastiku z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością. W tym celu uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań. Będzie wspierać m.in. start - upy.

Article

Firma zapowiedziała, że globalnie zainwestuje do 2 mld franków szwajcarskich na przejście z pierwotnych tworzyw sztucznych na takie, które pochodzą z recyklingu.

Dwa lata temu Nestlé zobowiązało się, że do 2025 roku 100 proc.opakowań firmy będzie nadawało się do recyklingu lub ponownego użycia. Dlatego też firma zredukuje zużycie pierwotnych tworzyw sztucznych o jedną trzecią w tym samym okresie. Jednocześnie Nestlé współpracuje z innymi podmiotami w celu rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a także podejmuje działania, których celem jest oczyszczenie oceanów, jezior i rzek z plastikowych odpadów.

Firma podkreśla, że dostępność plastiku z recyklingu, który byłby przeznaczony do kontaktu z żywnością jest ograniczona, ponieważ uzyskanie takiego surowca jest trudne.

Aby stworzyć rynek dla takich tworzyw i pobudzić na nie popyt, Nestlé zobowiązało się do pozyskania 2 mln ton metrycznych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i dozwolonych do kontaktu z żywnością. W tym celu firma przeznaczyła ponad 1,5 mld franków szwajcarskich na wypłatę premii za te materiały do 2025 roku. Dodatkowo zainwestuje 250 mln franków w start-upy prowadzące przedsięwzięcia w obszarze zrównoważonych opakowań.

- Żaden plastik nie powinien trafić na wysypisko ani do środowiska - powiedział Mark Schneider, prezes Nestlé.  - Sprawienie, żeby tworzywa sztuczne z recyklingu nadawały się do pakowania żywności, stanowi ogromne wyzwanie dla naszej branży. Dlatego też, oprócz zmniejszenia zużycia plastiku i zbiórki odpadów z tego tworzywa, chcemy stworzyć obieg zamknięty i sprawić, że więcej tworzyw sztucznych będzie można w nieskończoność poddawać recyklingowi. Podejmujemy odważne kroki w celu stworzenia szerszego rynku dla plastiku z recyklingu do kontaktu z żywnością i pobudzenia innowacji w branży opakowaniowej. Zapraszamy innych, aby się do nas przyłączyli.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nestlé uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl