SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix wprowadza zmiany w aplikacji mobilnej. Łatwiejsze usuwanie tytułów z listy oglądanych

Netflix wprowadził w aplikacji mobilnej nowy mechanizm pozwalający na łatwe usuwanie pozycji z kategorii oglądanych tytułów. Dzięki temu nie będą się one pojawiały na liście o nazwie „Oglądaj dalej”.

Article

Serwis Netflix jest skonstruowany w taki sposób, że w głównym oknie platformy użytkownicy widzą kilka rozmaitych sekcji w których mogą zobaczyć m.in. rekomendowane przez platformę treści czy też najnowsze produkcje które pojawiły się niedawno w serwisie.

Jedną z kategorii jest lista zatytułowana „Oglądaj dalej”, która u wielu użytkowników nie wywołuje entuzjazmu. Jeżeli bowiem posiadacz konta na Netfliksi tylko przez kilka minut będzie oglądał konkretny film lub serial, a później z tego zrezygnuje to tytuł będzie się pojawiał wciąż na liście „Oglądaj dalej” aż do momentu obejrzenia tej pozycji do końca.

Usuwanie filmu z listy „Oglądaj dalej”

Netflix do tej pory nie oferował domyślnej opcji pozwalającej w łatwy sposób na usunięcie tytułu z listy „Oglądaj dalej”. Istniała jednak możliwość dokonania takiej operacji.

Aby usunąć tytuł z sekcji „Oglądaj dalej” użytkownik musi w przeglądarkowej wersji Netfliksa otworzyć ustawienia swojego konta i w zakładce Profile i kontrola rodzicielska otworzyć Aktywność dla danego profilu.

Z tego poziomu istnieje możliwość usunięcia na liście wybranego filmu lub serialu. Netflix potwierdza w komunikacie, że w ciągu 24 godzin zaznaczona pozycja zostanie usunięta z listy „Oglądaj dalej” na stronie głównej.

W aplikacji jeden przycisk

Do tej pory użytkownicy aplikacji mobilnej Netfliksa w smartfonie lub tablecie nie mieli bezpośredniej możliwości skasowania filmu lub serialu z kategorii „Oglądaj dalej”. Aby to zrobić musieli odwiedzić swoje konto w przeglądarkowej wersji serwisu i wykonać opisane powyżej czynności.

Teraz Netflix wprowadził zmiany w korzystaniu z aplikacji, o czym poinformował na stronie wsparcia technicznego. Użytkownicy aplikacji w sekcji „Oglądaj dalej” mogą skorzystać z ikony trzech kropek pod każdą pozycją, a następnie z przycisku „Usuń z listy”. Wówczas film lub serial przestanie pojawiać się w sekcji „Oglądaj dalej”. Według zapowiedzi nowa opcja ma stopniowo trafiać do użytkowników na całym świecie.

Potężne wydatki Netfliska na oryginalne treści w 2020 roku

W pierwszym kwartale br. Netflix zanotował rekordowe wyniki: wzrost liczby subskrybentów o 15,77 mln do 182,86 mln, 5,77 mld dolarów przychodów i 709 mln dolarów zysku netto.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. przeglądarkowa wersja Netflixa miała w Polsce 5,38 mln użytkowników i 82,5 mln odsłon, a aplikacja mobilna - 1,09 mln użytkowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix wprowadza zmiany w aplikacji mobilnej. Łatwiejsze usuwanie tytułów z listy oglądanych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl