SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix przygotowuje sieci kablowe i platformy cyfrowe na serię skarg

Najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie rozszerzy listę krajów, gdzie zablokuje dzielenie się hasłami ze znajomymi i rodziną. W najbliższym czasie dołączy do nich Wielka Brytania. Platforma prowadzi spotkania ze współpracującymi z nią operatorami, których przygotowuje na zbliżającą się serię skarg z powodu ukrócenia procederu.

 

Serwis streamingowy NetflixArticle

W lutym Netflix przedstawił zapowiadane od dawna zasady udostępniania haseł osobom spoza gospodarstwa domowego. Na razie dotyczą one Kanady, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii. W tych ostatnich krajach dopłata za udostępnianie hasła wynosi od 3,99 do 5,99 euro, co jest równowartością 18-28 zł. Nowe zasady Netflix wcześniej testował w Chile, Kostaryce i Peru.

Do końca II kwartału 2023 roku dzielenie się kontami ma zostać zablokowane w kolejnych krajach. Będą wśród nich Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Spotkania z operatorami

Platforma nie spieszy się z operacją, aby uniknąć zbyt dużej liczby rezygnacji z subskrypcji. Z danych Kantar Worldpanel wynika, że tylko w Hiszpanii po zablokowaniu dzielenia się hasłami, milion abonentów zrezygnowało z serwisu. Weryfikacja odbywa się poprzez wprowadzanie specjalnego kodu przez właściciela konta, płacącego abonament.

„Financial Times” poinformował, że w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii Netflix zorganizował szereg spotkań z przedstawicielami sieci kablowych, platform cyfrowych i operatorów telekomunikacyjnych, które współpracują z serwisem. Ostrzega ich przed skargami, które będą do nich napływać po wdrożeniu nowych zasad.

Niedługo platforma roześle użytkownikom informacje o zmianach. Zostaną też poproszeni o wskazanie lokalizacji, gdzie będą najczęściej korzystać z usługi. Wcześniej firma poinformowała, że dane urządzenie musi połączyć się z domową siecią Wi-Fi przynajmniej raz na 31 dni. Jeśli tak się nie stanie, to zostanie zablokowane. Osoby, które zostaną wskazane jako konta podrzędne, będą miały osobne loginy i hasła. Muszą też przebywać w tym samym kraju, co właściciel konta. Platforma będzie weryfikować lokalizacje urządzeń za pomocą numerów IP.

Korzystanie podczas podróży będzie możliwe

Serwis zapewnił, że usługa po wprowadzeniu zmian będzie działała podczas podróży. - Kiedy wprowadzimy płatne udostępnianie, użytkownicy w wielu krajach będą mieli możliwość wniesienia dodatkowej opłaty, jeśli chcą dalej udostępniać Netflix osobom, z którymi nie mieszkają. Podobnie jak dzisiaj, wszyscy członkowie będą mogli oglądać nasze treści podczas podróży, zarówno na telewizorze, jak i na urządzeniu mobilnym - poinformowała platforma. Już jesienią 2022 roku Netflix rozesłał do użytkowników e-maila o wprowadzaniu funkcji przenoszenia profilu.

W przeszłości Netflix zachęcał do dzielenia się profilami na przykład z partnerami. Obecnie większość konkurencyjnych serwisów, takich jak HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video głośno nie protestuje przeciwko temu procederowi. - Uważam, że procederu współdzielenia kont nie da się ograniczyć. A walka z takim oddolnym działaniem i reakcją użytkowników jest „walką z wiatrakami”. Jeśli cena subskrypcji jest rozsądna i atrakcyjna, to nie będzie potrzeby dzielenia się dostępem. W Playerze dajemy użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy pakietami w przystępnych cenach, dodatkowo oferujemy subskrypcje długoterminowe, także atrakcyjne cenowo. W Playerze można oglądać różne treści jednocześnie na dwóch kontach, a jedno konto może być podpięte aż do pięciu urządzeń - mówił niedawno Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, szef digitalu TVN Warner Bros. Discovery, szef Playera.

Dołącz do dyskusji: Netflix przygotowuje sieci kablowe i platformy cyfrowe na serię skarg

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
StopPiractwu
Dzielenie się dostępami do serwisów VOD dawno osiągnęło patologiczne rozmiary. Nie dziwi więc reakcja Netflixa. Ludzie zwyczajnie przeginali.
odpowiedź
User
piractwo na tym wygra
Dzielenie się dostępami do serwisów VOD dawno osiągnęło patologiczne rozmiary. Nie dziwi więc reakcja Netflixa. Ludzie zwyczajnie przeginali.


Nie, po prostu znaleźli sposób, żeby płacić za to tyle ile to jest warte. Teraz nie dostaną nic, a ludzie wrócą do piractwa.
odpowiedź