SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix do końca 2022 r. chce stać się zeroemisyjny. „Godzina oglądania filmów to 100 g CO2”

Do końca 2022 roku Netflix planuje zredukować emisję gazów cieplarnianych do zera - podaje firma w najnowszym raporcie. W osiągnięciu tego celu pomóc ma plan o nazwie „Zerowa emisja netto + przyroda”. W 2020 roku ślad węglowy firmy wynosił 1,1 mln ton - bez uwzględnienia emisji związanej ze streamingiem treści.

Założenia nowego planu są krótkie czytelne: zmieszczono je w trzech krokach. Krok nr 1 to redukcja emisji. Netflix zacznie od ograniczenia emisji u siebie, zgodnie z wytycznymi porozumienia paryskiego, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia klimatu do 1,5 stopni C. - Do 2030 roku zmniejszymy też emisje z zakresów 1 i 2 do 45 proc., kierując się wytycznymi inicjatywy Science-Based Targets – informuje gigant.

Utrzymanie pochłaniaczy i eliminacja CO2

Krok drugi to utrzymanie istniejących pochłaniaczy dwutlenku węgla. Firma deklaruje, że do końca 2021 roku w pełni zneutralizuje emisje, których nie może uniknąć, inwestując w projekty, które zapobiegają przedostawaniu się dwutlenku węgla do atmosfery. - Zaczniemy od ochrony zagrożonych obszarów naturalnych, takich jak lasy tropikalne, które odgrywają kluczową rolę w realizacji globalnych celów klimatycznych - czytamy w raporcie.

 

Wreszcie trzeci krok planu zakłada eliminację dwutlenku węgla z atmosfery. Do końca 2022 roku Netflix ma uruchamiać inwestycje, mające na celu regenerację naturalnych ekosystemów o znaczeniu krytycznym. - Te projekty, np. przywracanie łąk, namorzynów i zdrowych gleb — oprócz innych korzyści — przyczyniają się do pochłaniania i magazynowania dwutlenku węgla. Nasza strategia jest zgodna z najnowszymi wytycznymi Uniwersytetu Oksfordzkiego i kryteriami inicjatywy Science-Based Targets (SBTi) – informuje spółka.

Strategię oparto na poradach ponad 60 naukowców — począwszy od badaczy z Lawrence Berkeley National Laboratory po ekspertów w dziedzinie energii odnawialnej i zrównoważonego lotnictwa z ENGIE Impact i specjalistów w zakresie zasad z Natural Resources Defense Council. Netflix, przygotowując swój plan, skorzystał też ze specjalnie utworzonego niezależnego zespołu doradczego, złożonego z 10 ekspertów.

2020 rok w liczbach

W ubiegłym roku roku ślad węglowy Netflixa wynosił 1,1 mln ton. Mniej więcej połowa tego śladu przypadło na fizyczną produkcję filmów i seriali produkowanych we własnym zakresie lub przez zewnętrzne firmy produkcyjne. Obejmuje to również treści, które Netflix licencjonuje.

Za kolejne 45 proc. odpowiadała działalność korporacyjna firmy (np. wynajmowane biur) i zakupione towary oraz usługi (np. wydatki na marketing). - Korzystamy też z usług w chmurze, takich jak Amazon Web Services, i sieci dostarczania treści Open Connect, aby przesyłać strumieniowo nasze treści. Na te usługi przypada 5% naszego śladu węglowego - czytamy w podsumowaniu.

W raporcie nie uwzględniono emisji powiązanej z przesyłaniem treści w internecie ani urządzeniami elektronicznymi, których użytkownicy używają do oglądania filmów na serwisie. Netflix stoi bowiem na stanowisku, że dostawcy usług internetowych i producenci urządzeń - mając kontrolę nad projektowaniem i produkcją swoich rozwiązań - powinni sami rozliczać te emisje. -  Ustaliliśmy, że jedna godzina przesyłania strumieniowego na Netflix w 2020 r. emituje mniej niż 100 g dwutlenku węgla, co odpowiada przejechaniu benzynowym samochodem osobowym odległości 400 m - wyliczono w raporcie.

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się o 8,5 mln do 203,66 mln. Firma zanotowała wzrost wpływów z 5,47 do 6,64 mld dolarów, a jej zysk netto zmalał z 587 do 542 mln zł. W całym ub.r. Netflix zyskał netto 36 mln subskrybentów. To rekordowy wynik platformy, w 2018 i 2019 roku liczba jej subskrybentów zwiększyła się o nieco ponad 25 mln, a w 2017 roku - o ok. 20 mln.

Dołącz do dyskusji: Netflix do końca 2022 r. chce stać się zeroemisyjny. „Godzina oglądania filmów to 100 g CO2”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Czyli ogladajac teraz Wieska na Nerflixie zabijam planete? Szlag by to.
odpowiedź
User
magi
Zobacz już dziś Hit --- 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy ---

http://zobaczy.pl/25latniewin
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Oraz inne filmy - Pobieraj filmy seriale gry 100% legit!
odpowiedź
User
TakaPrawda
Cokolwiek aktualnie nie byłoby trendy to można być pewnym, że Netflix zadeklaruje, że chcę się taki stać. Od wspierania LGBTabcd po emisję CO2 i resztę medialnych tematów. Stawiam na mięso w dalszej kolejności. Teraz się śmiejecie ale jak pójdzie temat mięsa to wspomnicie ten wpis.
odpowiedź