SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix obniża ceny w ponad 30 krajach. Ma tam kilkanaście mln subskrybentów

Platforma Netflix bez zapowiedzi wprowadziła duże obniżki subskrypcji w przeszło 30 krajach, m.in. z Azji, Ameryki Łacińskiej i na Bałkanach.

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Ceny subskrypcji Netflixa zmalały w ostatnich tygodniach w krajach z kilku regionów świata:
- Bliski Wschód: Jemen, Jordan, Libia, Iran;
- Ameryka Łacińska: Ekwador, Nikaragua, Wenezuela;
- Azja: Malezja, Tajlandia, Indonezja, Filipuony;
- Afryka: Kenia;
- Europa: Chorwacja, Bułgaria, Słowenia.

Łącznie platforma staniała w ponad 30 krajach, w których - według danych Ampere Analytics - ma ponad 10 mln subskrybentów. Natomiast Wells Fargo szacuje, że na większości z tych rynków obniżki wyniosły od 20 do 45 proc.

Netflix komentuje tę zmianę ogólnikowo. - Zawsze szukamy sposobów, żeby ulepszać doświadczenia naszych subskrybentów - przekazał rzecznik firmy.

Szefowie koncernu o możliwych obniżkach cen subskrypcji nie wspominali miesiąc temu, omawiając wyniki finansowe z czwartego kwartału i plany na najbliższy okres. Platforma jest dostępna w ponad 190 krajach.

Netflix najdroższy w USA i Kanadzie

Żadnych zmian cen nie wprowadzono w USA ani Europie Zachodniej, gdzie Netflix ma najwięcej klientów i jest najdroższy.

Na koniec grudnia ub.r. w USA i Kanadzie z platformy korzystało 74,3 mln subskrybentów, płacąc średnio po 16,23 dolara miesięcznie, a w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki każdy z 76,73 mln klientów płacił przeciętnie 10,43 dolara, przy czym wyniki podwyższają kraje zachodu Europy.

W Polsce platforma jest obecna od ponad siedmiu lat. Latem 2021 roku obniżyła u nas cenę pakietu Podstawowego, a podniosła stawkę za pakiet Premium. Natomiast w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii podwyższono ceny na początku ub.r.

Netflix na koniec ub.r. miał globalnie 230,75 mln subskrybentów, o 7,66 mln niż trzy miesiące wcześniej. W czwartym kwartale przychody platformy zwiększyły się rok do roku o 1,9 proc. do 7,85 mld dolarów, a zysk netto skurczył się z 607 do 55 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix obniża ceny w ponad 30 krajach. Ma tam kilkanaście mln subskrybentów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mario
No ale nie w Polsce
0 0
odpowiedź
User
Marek z Janek
Rura mięknie.
0 0
odpowiedź
User
Lolik
Spodziewam się że w Polsce to Viaplay będzie musiał schodzić z ceny. Zakupy bardzo drogie, jakość kiepska i sprzedaż ratują wyłącznie subskrypcje z ofertami od platform tradycyjnych jak telewizja
0 0
odpowiedź