SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix podwyższa ceny abonamentu w kilku krajach i zyskuje na Wall Street. „Ceny w Polsce bez zmian”

Netflix wprowadził podwyżki za korzystanie z serwisu przez użytkowników w USA i kilku krajach europejskich. Serwis tłumaczy podniesienia opłat koniecznością sfinansowania ambitnych planów filmowych, a inwestorzy doceniają politykę Netflixa windując jego akcje o ponad 11 dolarów. W Polsce Netflix nie planuje obecnie zmian w cenniku – dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl.

 

Article

Wprowadzona obecnie przez Netflix podwyżka jest w USA trzecią w ciągu ostatnich 2 lat. Poprzednio serwis podwyższył cenę abonamentu w 2015, a następnie w 2016 r.

Większe koszty dostępu do Netflixa mają dotyczyć na razie użytkowników w Stanach Zjednoczonych oraz kilku krajach w Europie i obejmują 2 z 3 abonamentów. W USA pakiet kosztujący dotąd 9,99 dol. za streaming na dwóch urządzeniach jednocześnie podskoczył do 10,99 dol., natomiast plan w kwocie 11,99 dol. za korzystanie z czterech urządzeń ma kosztować 13,99 dol. Bez zmian pozostanie miesięczna subskrypcja w kwocie 7,99 dol.

W Wielkiej Brytanii plan standardowy wzrósł do 7,99 funta miesięcznie, a najdroższy pakiet do kwoty 9,99 funta. Na niezmiennym poziomie 5,99 funta pozostała taryfa podstawowa.

Według zapowiedzi rośnie też abonament Netflixa w kilku krajach strefy euro. Nowa cena planu standardowego to 10,99 euro, a najwyższego podskoczyła do 13,99 euro. Podobnie jak w USA i Wielkiej Brytanii nie zmieniono cen najniższego abonamentu.

Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl opłaty subskrypcyjne za dostęp do serwisu w Polsce pozostają na razie bez zmian.

- Cennik serwisu Netflix dostosowywany jest co jakiś czas do ciągle powiększającej się biblioteki, nowych funkcji oraz jeszcze lepszego komfortu użytkowania. Koszty subskrypcji zmieniają się obecnie w niektórych krajach, jednak nie dotyczy to Polski. Na ten moment Netflix nie planuje zmiany cen na naszym rynku – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez polski oddział Netflixa.

Nowe stawki zaczęły już obowiązywać w wypadku nowych użytkowników rejestrujących się na platformie. Natomiast obecni subskrybenci otrzymają poprzez e-maile odpowiednie powiadomienia i będą płacić wyższy abonament z początkiem listopada br.

W komunikacie Netflix przypomniał, że w co pewien czas koryguje ceny swojej oferty, wyjaśnił jednak że w ten sposób chce zdobyć środki na jak najszybsze wprowadzenia do serwisu kolejnych oryginalnych treści wysokiej jakości. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Netflix do końca br. zamierza zainwestować w sumie 6 mld dol. we własne produkcje.

Decyzję o podniesieniu opłat za korzystanie z Netflixa pozytywnie przyjęła giełda na Wall Street, gdzie notowany jest koncern. W czwartek po ogłoszeniu podwyżek akcje spółki podrożały na zamknięciu sesji o ponad 11 dol.

Netflix na koniec czerwca br. miał 103,95 mln subskrybentów i po raz pierwszy w historii większość bazy stanowili klienci spoza Stanów Zjednoczonymi. Było ich 52,05 mln, tymczasem liczba klientów w Stanach Zjednoczonych to 51,9 mln.

 

Dołącz do dyskusji: Netflix podwyższa ceny abonamentu w kilku krajach i zyskuje na Wall Street. „Ceny w Polsce bez zmian”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taka_prawda
No nie tylko w USA. W Niemczech podskoczyła cena pakietu HD i Ultra, standardowy pozostał bez zmian. Poprawcie research, albo mnie zatrudnijcie do pisania newsów. :P
odpowiedź