SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix przez kwartał zyskał tylko 1,5 mln subskrybentów. Wpływy i zysk mocno w górę

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 19,4 proc. do 7,34 mld dolarów i zysku netto z 720 mln do 1,35 mld dolarów. W br. platforma zyskuje zdecydowanie mniej subskrybentów niż w poprzednich latach, na koniec czerwca miała ich 209,18 mln.

Reed Hastings, CEO NetflixaArticle

W minionym kwartale liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się tylko o 1,54 mln, a w całej pierwszej połowie br. - o 5,52 mln. Wynik z zeszłego kwartału jest i tak wyższy od prognozy, która wynosiła 1 mln.

W USA i Kanadzie ubyło 0,4 mln subskrybentów Netflixa

Prawie dwie trzecie wzrostu liczby płacących użytkowników Netflixa w drugim kwartale przypadło na region Azji i Pacyfiku.

Natomiast w USA i Kanadzie nastąpił spadek z 74,38 do 73,95 mln. W raporcie Netflix zapewnia, że to efekt sezonowy i przypomina, że w drugim kwartale 2019 roku zanotował w tych dwóch krajach spadek o 0,1 mln subskrybentów, a w dalszych kwartałach ich liczba zwiększyła się łącznie o prawie 7,5 mln.

W ujęciu rok do roku liczba subskrybentów platformy poszła w górę we wszystkich regionach działania. Największy wzrost procentowo nastąpił w regionie Azji i Pacyfiku (z 22,49 do 27,88 mln), a wolumenowo - w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie (z 61,48 do 68,7 mln).

Netflix zyskuje mniej niż w poprzednich latach

W pierwszej połowie ub.r. wyniki Netflixa napędziła izolacja społeczna wprowadzona po wybuchu epidemii. Od stycznia do marca platforma zyskała ok. 5 mln subskrybentów, a przez kolejne dwa miesiące - ok. 20 mln. W ciągu całego roku wzrost wyniósł 36,6 mln.

Dużo niższą dynamikę w pierwszej połowie br. platforma uzasadnia poprawą sytuacji epidemicznej. Przy czym przyrost liczby płacących użytkowników w br. jest dużo niższy także niż w latach przed covidem: w pierwszym półroczu 2017 roku Netflix zyskał ok. 10 mln subskrybentów, a w takich samych okresach 2018 i 2019 roku - ok. 15 mln.

Więcej od każdego subskrybenta, słabszy dolar

Przy wzroście liczby subskrybentów rok do roku o 11 proc. przychody Netflixa w zeszłym kwartale poszły o 19,4 proc. - z 6,15 do 7,34 mld dolarów. Wynika to ze zwiększenie się średnich wpływów od subskrybenta o 8 proc.

Koncern skorzystał na tym, że wiele lokalnych walut, w których pobierane są opłaty od użytkowników, umocniło się względem dolara. Dodatni wpływ zmian kursów walutowych w minionym kwartale wyniósł 277 mln dolarów. Bez nich średni przychód od subskrybenta zwiększyłby się tylko o 4 proc.

Netlix podkreślił, że wskaźniki utrzymania pozyskanych już subskrybentów były lepsze niż w drugim kwartale 2019 roku.

Marża operacyjna firmy zwiększyła się rok do roku z 22,1 do 25,2 proc., zysk operacyjny - z 1,36 do 1,85 mld dolarów, a zysk netto - z 720 mln dolarów do 1,35 mld dolarów. Natomiast wolne przepływy pieniężne poszły w dół z 899 mln dolarów do -175 mln dolarów.

3,5 mln nowych subskrybentów latem

Na trzeci kwartał br. Netflix planuje 7,48 mld dolarów przychodów i 1,16 mld dolarów zysku netto, wobec odpowiednio 6,44 mld i 790 mln dolarów rok wcześniej.

Platforma spodziewa się, że liczba jej subskrybentów wzrośnie w obecnym kwartale o 3,5 mln do 212,68 mln.

Netflix jest notowany na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. We wtorek po prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał akcje firmy w handlu posesyjnym początkowo taniały, ale potem wyszły na niewielki plus.

Na koniec wtorkowej sesji za walor koncernu płacono 531,05 dolarów, co daje kapitalizację w wysokości 235,47 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix przez kwartał zyskał tylko 1,5 mln subskrybentów. Wpływy i zysk mocno w górę

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
analazjer
czy Netflix zdaje sobie sprawę że te wzrosty kiedyś przestaną wzrastać, że rynek się nasyci, że znajdzie się platforma bogatsza od Netflixa która wykupi wszystkie prawa i licencje które się da i Netflix zostanie tylko ze swoimi, hmmm, dość przeciętnymi zasobami, że ktoś z zarządzających tą bogatszą platformą w końcu zda sobie sprawę że trzeba postawić na jakość, nie na ilość, że scenarzystom trzeba w końcu zacząć dobrze płacić, ale nie, amerykański wieczny uśmiech na facjacie, wieczne wzrosty i kasa kasa kasa, powodzenia
odpowiedź
User
Piter
czy Netflix zdaje sobie sprawę że te wzrosty kiedyś przestaną wzrastać, że rynek się nasyci, że znajdzie się platforma bogatsza od Netflixa która wykupi wszystkie prawa i licencje które się da i Netflix zostanie tylko ze swoimi, hmmm, dość przeciętnymi zasobami, że ktoś z zarządzających tą bogatszą platformą w końcu zda sobie sprawę że trzeba postawić na jakość, nie na ilość, że scenarzystom trzeba w końcu zacząć dobrze płacić, ale nie, amerykański wieczny uśmiech na facjacie, wieczne wzrosty i kasa kasa kasa, powodzenia

To dotyczy innych. Ktoś zupełnie nowy od zera ? Apple to głównie USA i mała biblioteka, Disney celuje w co innego, tzn oferta ciekawa...? Specyficzna trochę ;) Amazon ? USA i UK, a resztę olewamy.
N i HBO nie olewają Europy. Szczerze to najbardziej lubię produkcje HBO. Tylko takie klimatyczne, mięsiste, z pomysłem - Wire, Sopranos, Detektyw, Mare of Easttown, Gra o Tron (jednak tak z poziom jak nie dwa lepiej niż 1 sezon Wiedźmina, ostatni GoT pomijam), Oz, Westworld.
N...za mocno leci w produkcje naiwne, dla nastolatków, ludzi siedzących w domu...24 godziny, jakieś tandetne seriale się pojawiają, produkcje typu wyspa z laskami i kolesiami (!). Robi się z tego telewizyjne chłam trochę.
I to mi się nie podoba bo globalnie kilka podmiotów chce robić to co kiedyś - kilka, kilkanaście stacji w każdym kraju osobno. A to mniejsza konkurencja, finalnie mniej produkcji, no i kto ma ochotę płacić za 3-6 serwisów ?!
odpowiedź
User
Gość
Korpo propagandowe Netflix , wytyczne programowe zgodne z linia poprawności politycznej.Co film to bite kobiety , biedni emigranci ,wspaniali geje , niewinni czarnoskórzy , źli chrześcijanie itp itd .
odpowiedź