SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix we współpracy z KIPA organizuje warsztaty dla branży produkcji filmowej

Startuje cykl szkoleń "Kompetencje Przyszłości", które wspólnie organizują Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) oraz Netflix - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Od pracy z ekipą bezpośrednio na planie, przez postprodukcję z użyciem najnowszych technologii wyświetlania obrazu, tworzenie efektów specjalnych i ścieżek dźwiękowych, po administrację i kwestie organizacyjne - Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix wystartowały z cyklem warsztatów, które mają rozwijać kompetencje specjalistów branży filmowej.

To ponad 100 godzin warsztatów i spotkań z ekspertami, które mają przygotować polską kadrę audiowizualną do pracy w nowoczesnym środowisku, wpisującym się w najnowsze trendy.

- Chcemy, aby polscy twórcy i producenci mogli w pełni korzystać z możliwości, jakie ma dziś branża filmowa -  mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix.

Szkolenia "Kompetencje Przyszłości" - program

Eksperci KIPA i Netflix przygotowali cykl szkoleń “Kompetencje przyszłości”, w ramach których rozwijane będą umiejętności z sześciu kluczowych obszarów:

● administracji produkcji,

● organizacji  produkcji,

● koordynatora postprodukcji,

● produkcji obrazu w technologii High Dynamic Range,

● produkcji efektów specjalnych (VFX),

● nadzoru nad produkcją ścieżki dźwiękowej.

- To, jakie podejmiemy dziś działania w kierunku kształtowania kompetencji profesjonalistów rynku audiowizualnego, będzie decydować o sukcesie polskiego rynku w przyszłości i jego przewagach konkurencyjnych. Wierzymy, że dobre przygotowanie merytoryczne i praktyczne, przyniesie korzyści zarówno polskim producentom, podmiotom zamawiającym filmy i seriale, jak i szeroko rozumianemu sektorowi audiowizualnemu w Polsce i na świecie - komentuje Alicja Grawon-Jaksik, prezes KIPA.

Szkolenia “Kompetencje przyszłości” przeznaczone są zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę w branży, jak i specjalistów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności.

W 2020 razem z KIPA, Netflix utworzył także specjalny fundusz pomocowy, który z budżetem 2,5 mln zł, wsparł pracowników branży filmowej w czasie pandemii.

Dołącz do dyskusji: Netflix we współpracy z KIPA organizuje warsztaty dla branży produkcji filmowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl