SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix z wyższymi przychodami i zyskiem, 125 milionów użytkowników na świecie

W I kwartale 2018 roku Netflix osiągnął przychody wyższe o 43 procent niż rok wcześniej, a zysk netto osiągnął poziom 290 mln dolarów. W pierwszych trzech miesiącach tego roku serwis pozyskał ponad 7,4 mln użytkowników, obecnie z usług Netflixa korzysta globalnie 125 mln odbiorców.

Article

W I kwartale br. Netflix wypracował ponad 3,7 mld dol. przychodu z łączonych usług streamingu i oferty DVD, co oznacza wzrost rok do roku o 43 proc. W komunikacie spółka podkreśla, że to najwyższa kwartalna dynamika przychodów w historii firmy. W raportowanym okresie zysk netto Netflixa osiągnął poziom 290 mln dol., podczas gdy w analogicznym okresie ub.r. kwota ta wyniosła 178 mln.

I kwartał br. przyniósł serwisowi znaczący wzrost użytkowników. W USA przybyło ich ponad 1,9 mln, natomiast na pozostałych rynkach z górą 5,4 mln użytkowników zaczęło korzystać z oferty Netflixa. Łącznie dało to wzrost o ponad 7,4 mln użytkowników, a obecnie z platformy korzysta globalnie 125 mln internautów. Firma zaznacza, że przyrost użytkowników rok do roku był wyższy o 50 proc., a także lepszy niż zakładały prognozy mówiące o ponad 6,3 mln.

Netflix potwierdził, że w br. wyda na własne produkcje od 7,5 do 8 mld dol. W nadchodzącym kwartale br. spółka prognozuje przychody na poziomie ponad 3,9 mld dol., zysk netto w wysokości 358 mln dol. oraz dodanie 6,2 mln nowych odbiorców usług.

- Spółka od początku tego roku zyskała ponad 50 mld dol. kapitalizacji rynkowej i pokonuje średnie wyceny analityków giełdowych od nieco ponad trzech miesięcy - zaznacza w komentarzu do podanych wyników Haris Anwer, analityk serwisu Investing.com. - Wszystko dzięki przekonaniu, że firma nadal będzie przyciągać subskrybentów, nawet jeśli nie znajdzie się realny konkurent, który mógłby zakwestionować dominację Netflixa na rynku wideo na żądanie.

Według Anwera agresywna polityka wydatków firmy, jej oryginalne treści oraz marketing oznaczają, że przez kolejne lata spółka nie będzie w stanie wygenerować wolnych przepływów pieniężnych.

- Inwestorzy tolerują jednak wysokie potrzeby kapitałowe Netflixa dopóki, dopóty dyrektor generalny spółki, Reed Hastings, będzie kontynuował rozwój oferty - ocenia analityk Investing.com. - Sądzimy, że Netflix znajduje się w dobrym miejscu do kontynuacji swojego byczego rajdu. Dzięki agresywnej strategii wydatków, która pozwala tworzyć nowe treści oraz innowacyjnemu sposobowi ich rozprowadzania Netflix ma spore szanse by zyskać klientów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie - przewiduje Anwer.

 

Dołącz do dyskusji: Netflix z wyższymi przychodami i zyskiem, 125 milionów użytkowników na świecie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Istnieje następujące niebezpieczeństwo: coraz więcej produkcji własnych, coraz gorsza jakość. Ale obym się mylił
odpowiedź
User
Waidmanns
Wcale nie jestem zdziwiony,ze Netflix ma tak ogromna popularnosc.To jest naprawde fajna sprawa.Znakomite filmy i seriale,no i co bardzo wazne,mozliwosc samodzielnego decydowania o tym co sie chce ogladac i kiedy.
odpowiedź