SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix z 1,5 mld dol. kwartalnych wpływów i 62 mln użytkowników

W I kwartale br. Netflix zanotował 24-proc. wzrost przychodów rok do roku i 4,9 mln nowych subskrybentów. Zysk koncernu spadł o ponad połowę w związku z zmianami kursu dolara.

Article

Według oficjalnego komunikatu Netflix w I kwartale br. zanotował 1,57 mld dol. przychodów. To więcej o 24 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, ale mniej niż we wcześniejszym kwartale, w którym wzrost przychodów osiągnął poziom 26 proc.

Jednocześnie Netflix podał, że jego zysk w raportowanym okresie zamknął się kwotą 23,7 mln dolarów. To oznacza spadek w stosunku do zysku wypracowanego w I kwartale ub.r., który wyniósł 53,1 mln dol. W komunikacie gorszy wynik finansowy wyjaśniono przede wszystkim wahaniami kursu dolara.

Jednocześnie stale rośnie liczba użytkowników Netfliksa. Spółka podała, że w I kwartale br. na całym świecie przybyło 4,9 mln subskrybentów usługi. 2,3 mln z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, natomiast 2,6 mln z pozostałych ponad 50 krajów, w których Netflix jest dostępny. Obecnie firma ma globalnie 62,3 mln użytkowników. Według statystyk podawanych przez spółkę w I kwartale br. wszyscy oni obejrzeli łącznie ponad 10 mld godzin filmów i programów.

W lutym Netflix zapowiedział, że do końca br. wyda na swoje własne produkcje kwotę 1,5 mld dol. (więcej informacji tutaj).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix z 1,5 mld dol. kwartalnych wpływów i 62 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl