SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netguru mniejszościowym udziałowcem firmy doradczej Pilot44

Polska spółka technologiczna Netguru ogłosiła przejęcie pakietu mniejszościowego w firmie doradztwa cyfrowego Pilot44 z San Francisco. Przejęcie ma strategiczne znaczenie dla obu spółek - Netguru planuje dalszy wykup Pilot44 w najbliższych latach. W inwestycję zaangażowany jest Fundusz Ekspansji Zagranicznej, zarządzany przez PFR TFI, oraz bank Citi Handlowy.

Marek Talarczyk, CEO NetguruArticle

Netguru, polska spółka akcyjna oferująca usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych, ogłosiła przejęcie pakietu mniejszościowego w amerykańskim studiu Pilot44.

Współpraca Netguru z Funduszem Ekspansji Zagranicznej

Transakcja została zrealizowana we współpracy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej zarządzanym przez PFR TFI oraz bankiem Citi Handlowy. Wartości transakcji nie ujawniono.

- Ostatnie lata pokazały, jako bardzo dynamicznie zmienia się rynek, a za nim potrzeby klientów. Tempo cyfryzacji oraz potrzeba szybkiej adaptacji sprawiły, że proces tworzenia innowacji jest szybszy niż kiedykolwiek. Aby nadążyć za tymi zmianami, firmy coraz częściej decydują się na współpracę z jednym partnerem o kompleksowej wiedzy i doświadczeniu, zamiast polegać na całym łańcuchu niezależnych od siebie dostawców. Od lat rozwijamy Netguru zgodnie ze strategią budowy nowego, przyszłościowego modelu doradztwa digitalowego i biznesowego, oferującego kompletną ofertę dla klientów chcących rozwijać swój biznes. Akwizycja studia Pilot44 jest kolejnym krokiem na tej drodze - podkreśla Marek Talarczyk, CEO Netguru.

Studio Pilot 44 specjalizuje się we wdrażaniu innowacji cyfrowych w firmach. W swoim portfolio ma takie marki, jak Coca-Cola, Johnson & Johnson, Kellogg's czy Procter and Gamble.

- Tym, co odróżnia nas od innych firm doradczych, jest spojrzenie poza horyzont. Istotnym elementem w naszym podejściu do budowania prosperujących firm w dobie cyfrowego przyśpieszenia jest przede wszystkim tworzenie nowych rozwiązań, a nie powielanie istniejących schematów. Nasza wizja jest spójna z wizją Netguru, które dostrzega potrzebę zmiany consultingu i ją wdraża - mówi Jon Corshen, współzałożyciel Pilot44.

W 2021 roku Netguru osiągnęło przychód na poziomie 230 milionów złotych (wzrost o ok 45 procent w porównaniu z 2020 r.), równocześnie konsekwentnie od lat utrzymując rentowność na poziomie EBITDA powyżej 15%. Obecnie zespół firmy liczy ponad 900 osób. Udział rynku amerykańskiego to ok 18% w przychodzie Netguru, z stałym corocznym wzrostem.

Dołącz do dyskusji: Netguru mniejszościowym udziałowcem firmy doradczej Pilot44

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl