SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia udostępnia 5G wszystkim swoim abonentom

Od czerwca technologia 5G dostępna jest bez dodatkowych opłat we wszystkich planach taryfowych usług mobilnych Grupy Netia – informuje operator. Wkrótce abonenci usług Netii, które działają na bazie sieci Plus, będą mogli korzystać również z mobilnej transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s.

Fot. Materiały operatoraArticle

Technologia 5G była dotychczas dostępna przede wszystkim w nowych taryfach. W maju br. jej dostępność została jednak rozszerzona na wszystkie (aktualne i już niedostępne w nowej sprzedaży) taryfy mobilne Grupy Netia, dzięki czemu dostęp do technologii 5G mają teraz wszyscy abonenci usług mobilnych pod marką „Netia”. W zasięgu sieci piątej generacji Plusa jest już ponad 20 mln mieszkańców Polski. Na bazie tej samej sieci świadczone są również usługi mobilne pod Netii.

Miesięczny abonament dla użytkowników innych usług Netii wynosi od 25 zł miesięcznie. W taryfie za 30 zł miesięcznie pakiet danych to 60 GB (promocyjnie przez dwa lata, potem 30 GB). Z kolei w taryfie VIP 5G (za 40 zł miesięcznie) promocyjny pakiet danych, to 100 GB. Klienci, którzy przeniosą do Netii numer z innej sieci otrzymają trzy miesiące abonamentu za 1 zł dla pierwszej karty SIM, a kolejny numer jest dostępny przez 6 miesięcy za 1 zł.

Jednoczesny zakup usług mobilnych (lub przedłużenie umowy o 24 miesiące) wraz z pakietem światłowodowy dostęp do internetu z telewizją, premiowany jest bezpłatnym dostępem do serwisu Disney+ przez cały okres zobowiązania.

Nawet 1 Gb/s w usłudze mobilnej

Sieć, na bazie której usługi mobilne świadczy Netia jest pierwszą w Polsce siecią 5G budowaną w paśmie 2600 TDD (2570-2620 MHz) i jest to aktualnie jedyna sieć w naszym kraju, która bazuje na odrębnych częstotliwościach, dzięki czemu zapewnia realnie najwyższą przepustowość (do 600 Mb/s), co potwierdzają wyniki niezależnych rankingów.

Plus stale pracuje nad rozwojem najszybszej sieci internetu mobilnego w Polsce, stąd – jak zapowiada operator - już niebawem, w licznych lokalizacjach na terenie całego kraju, dostępna będzie mobilna transmisja danych aż do 1 Gb/s. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnemu zastosowaniu agregacji 2 pasm 5G i warstwy 4G (w paśmie 1800 MHz). W maju operator Plusa włączył internet w standardzie 5G na dodatkowym paśmie - 2100 MHz. Dzięki temu prędkość transmisji ma wzrosnąć z 600 Mb/s do 1 Gb/s.

Netia należy do Grupy Cyfrowy Polsat, która w czwartym kwartale ub. roku zwiększyła przychody sprzedażowe o 5 proc. do 3,43 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 333,7 do 174,5 mln zł.  W całym roku 2022 Cyfrowy Polsat przy wzroście przychodów sprzedażowych o 3,8 proc. do 12,91 mld zł osiągnęła 3,35 mld zł skorygowanego zysku EBITDA. Jej zysk netto pierwszy raz od 2018 roku był poniżej 1 mld zł, bo holding ponad trzy razy więcej wydał na obsługę zadłużenia.

Dołącz do dyskusji: Netia udostępnia 5G wszystkim swoim abonentom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl