SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia: co czwarty pracownik do zwolnienia

400 osób z niemal 1,7 tys. zatrudnionych obecnie pracowników Netii straci w I kwartale 2015 r. pracę. Spółka chce obniżyć w przyszłym roku koszty swojej działalności o 50 mln zł.

Adam Sawicki Article

"Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł." - powiedział podczas konferencji prasowej Adam Sawicki, prezes Grupy Netia.

Nowy program oszczędnościowy, podobnie jak pierwszy ogłoszony przez Netię w sierpniu br., ma przynieść spółce 50 mln zł oszczędności.

"Redukcja zatrudnienia będzie odpowiadała za połowę tych oszczędności. Resztę planujemy uzyskać z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie" - dodał Sawicki.

Kolejne plany związane z oszczędnościami Netia ma ogłosić w przyszłym roku. Władze spółki zapowiadają, że nie będą one już obejmować zwolnień pracowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: co czwarty pracownik do zwolnienia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nemo
I dobrze. Beda mieli lepsza perspektywę :-)
9 8
odpowiedź
User
Marek
niech zaczną sprzedawać sam internet bez pakietów za rozsądną cenę od razu przybędzie klientów
9 8
odpowiedź
User
Ester
niech skoncentrują się na B2B a nie walczą o ciasny detal.. a poza tym dobrze robi bo Netia stała się molochem w którym łatwo się pogubić
9 8
odpowiedź
User
Gienek
Molochem, a to dobre ( zapoznaj się z lekturą albo zacznij pracę w Netii ),radzę zwolnić wszystkich i to dopiero będzie oszczędność. Ericsson powinien pozbyć się przejętych ludzi i wszyscy powinni brać przykład z byłego TP, to jest przyszłość Netii i Ericssona _ ma się turlać i jakoś to będzie ( obcy kapitał zniszczył Polską Telefonie, ale pamiętajmy KTO sprzedał obcym za fajną premię _ sprzedawczyki !).
8 8
odpowiedź