SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia za 33,7 mln zł kupuje Oktawave od K2 Holding

Należąca do Grupy Polsat Plus spółka telekomunikacyjna Netia kupiła od Grupy K2 spółkę Oktawave specjalizującą się w środowisku chmurowym.

Article

Zamknięta właśnie transakcja zakupu Oktawave przez Netię ma wartość 33,7 mln zł, nie zawiera zapisów warunkowych i zostanie rozliczona gotówkowo do 22 czerwca br.

- Grupa K2 posiada kompetencje tworzenia jakościowych, dynamicznie rozwijających się biznesów. Takim biznesem jest Oktawave, które z sukcesem konkuruje na rynku chmurowych, świadcząc usługi IaaS, a jednocześnie jest partnerem wdrożeniowym chmur globalnych. Siłą spółki są własne rozwiązania chmurowe, super kompetentny zespół oraz sprawnie działające procesy biznesowe.
Uważamy, że perspektywy dalszego rozwoju Oktawave u boku Netii są nadzwyczaj atrakcyjne dla spółki oraz jej pracowników i znalazły odzwierciedlenie w otrzymanej ofercie jej zakupu. Dzięki transakcji tworzymy wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy, zwiększając nasze możliwości akwizycyjne w segmencie technologicznym i potencjał skali dywidendy – komentuje Michał Paschalis Jakubowicz, prezes Oktawave i wiceprezes K2 Holding.

Andrzej Abramczuk, prezes zarządu, dyrektor generalny Netii, podkreśla, że rozwiązania i kompetencje zespołu Oktawave idealnie wpisują się w strategię pod marką NetiaNext.

- Grupa Polsat Plus, której ważną częścią jest Netia, powiększona teraz o Oktawave będzie dysponować najszerszą i najlepiej dopasowaną do potrzeb klientów biznesowych gamę usług data center, własnych rozwiązań chmurowych, a także niezwykle kompetentnym i doświadczonym zespołem, który będzie w stanie opracować i integrować dowolne rozwiązania hybrydowe, uwzględniające również rozwiązania globalnych graczy. A wszystko to połączone jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie sieci transmisji danych w tej części Europy, którą posiada Grupa Netia – mówi Andrzej Abramczuk.

Oktawave dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej (IaaS) oraz usługi planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. Spółka tworzy otwartą technologię chmurową oraz wspiera firmy w transformacji cyfrowej, realizacji strategii multicloud, migracji i zarządzaniu chmurą obliczeniową. Udostępnia własną certyfikowaną infrastrukturę chmurową, która otrzymała status VMware Cloud Verified. Pomaga także skorzystać z rozwiązań dostawców globalnych, takich jak AWS, Azure, Google Cloud. Oferuje zaawansowane rozwiązania w technologii Kubernetes, realizowane na kazdej platformie chmurowej. Operuje z trzech centrów danych zlokalizowanych w Polsce. Do największych klientów segmentu infrastrukturalnego należą TUI Poland, Grupa Pracuj i Edipresse. Głównym architektem Oktawave i obecnym wiceprezesem tej spółki jest Maciej Kuźniar, pasjonat
technologii związanych z przetwarzaniem i przechowywaniem danych.

Historia Oktawave sięga roku 2009, kiedy rozpoczęły się prace koncepcyjne. Świadczenie usług rozpoczęło się w roku 2012.

W pierwszym kwartale br. K2 Holding zanotował wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 11,1 proc. do 31,34 mln zł, a zysk netto firmy zwiększył się z 868 tys. zł do 1,11 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Netia za 33,7 mln zł kupuje Oktawave od K2 Holding

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl