SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia za 33,7 mln zł kupuje Oktawave od K2 Holding

Należąca do Grupy Polsat Plus spółka telekomunikacyjna Netia kupiła od Grupy K2 spółkę Oktawave specjalizującą się w środowisku chmurowym.

Article

Zamknięta właśnie transakcja zakupu Oktawave przez Netię ma wartość 33,7 mln zł, nie zawiera zapisów warunkowych i zostanie rozliczona gotówkowo do 22 czerwca br.

- Grupa K2 posiada kompetencje tworzenia jakościowych, dynamicznie rozwijających się biznesów. Takim biznesem jest Oktawave, które z sukcesem konkuruje na rynku chmurowych, świadcząc usługi IaaS, a jednocześnie jest partnerem wdrożeniowym chmur globalnych. Siłą spółki są własne rozwiązania chmurowe, super kompetentny zespół oraz sprawnie działające procesy biznesowe.
Uważamy, że perspektywy dalszego rozwoju Oktawave u boku Netii są nadzwyczaj atrakcyjne dla spółki oraz jej pracowników i znalazły odzwierciedlenie w otrzymanej ofercie jej zakupu. Dzięki transakcji tworzymy wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy, zwiększając nasze możliwości akwizycyjne w segmencie technologicznym i potencjał skali dywidendy – komentuje Michał Paschalis Jakubowicz, prezes Oktawave i wiceprezes K2 Holding.

Andrzej Abramczuk, prezes zarządu, dyrektor generalny Netii, podkreśla, że rozwiązania i kompetencje zespołu Oktawave idealnie wpisują się w strategię pod marką NetiaNext.

- Grupa Polsat Plus, której ważną częścią jest Netia, powiększona teraz o Oktawave będzie dysponować najszerszą i najlepiej dopasowaną do potrzeb klientów biznesowych gamę usług data center, własnych rozwiązań chmurowych, a także niezwykle kompetentnym i doświadczonym zespołem, który będzie w stanie opracować i integrować dowolne rozwiązania hybrydowe, uwzględniające również rozwiązania globalnych graczy. A wszystko to połączone jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie sieci transmisji danych w tej części Europy, którą posiada Grupa Netia – mówi Andrzej Abramczuk.

Oktawave dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej (IaaS) oraz usługi planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. Spółka tworzy otwartą technologię chmurową oraz wspiera firmy w transformacji cyfrowej, realizacji strategii multicloud, migracji i zarządzaniu chmurą obliczeniową. Udostępnia własną certyfikowaną infrastrukturę chmurową, która otrzymała status VMware Cloud Verified. Pomaga także skorzystać z rozwiązań dostawców globalnych, takich jak AWS, Azure, Google Cloud. Oferuje zaawansowane rozwiązania w technologii Kubernetes, realizowane na kazdej platformie chmurowej. Operuje z trzech centrów danych zlokalizowanych w Polsce. Do największych klientów segmentu infrastrukturalnego należą TUI Poland, Grupa Pracuj i Edipresse. Głównym architektem Oktawave i obecnym wiceprezesem tej spółki jest Maciej Kuźniar, pasjonat
technologii związanych z przetwarzaniem i przechowywaniem danych.

Historia Oktawave sięga roku 2009, kiedy rozpoczęły się prace koncepcyjne. Świadczenie usług rozpoczęło się w roku 2012.

W pierwszym kwartale br. K2 Holding zanotował wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 11,1 proc. do 31,34 mln zł, a zysk netto firmy zwiększył się z 868 tys. zł do 1,11 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Netia za 33,7 mln zł kupuje Oktawave od K2 Holding

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl