SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia zainteresowana przejęciem Dialogu

Netia jest elastyczna w sprawie możliwych warunków transakcji przejęcia Telefonii Dialog od KGHM, jednak w tej chwili nie prowadzi szczegółowych negocjacji na ten temat, wynika z wypowiedzi prezesa Mirosława Godlewskiego dla ISB.

"Nadal deklarujemy zainteresowanie przejęciem Dialogu. Rozmawialiśmy nt. temat z prezesem Wirthem i przekonywaliśmy go, że byłby to dobry ruch również dla KGHM" - powiedział Godlewski. Zaznaczył jednak, że szczegółowe negocjacje nt. transakcji nie są prowadzone.

"Jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o możliwe warunki transakcji" - podkreślił Godlewski, który jednak nie chciał powiedzieć, czy Netia dopuszczałaby wejście do Dialogu np. w ramach podniesienia kapitału przez tą spółkę.

"Nie jesteśmy na tym etapie rozmów z KGHM, żeby rozmawiać o takich zagadnieniach. Czekamy na decyzję strategiczną naszego partnera o sprzedaży" - zaznaczył prezes Netii. Zaznaczył, że jego zdaniem, dla KGHM korzystne byłoby przeprowadzenie takiej transakcji a Netia sygnalizowała jej możliwość od kilku lat kolejnym zarządom.

W piątek prezes KGHM Herbert Wirth powiedział dziennikarzom, że sprzedaż Dialogu powinna zostać zrealizowana na rzecz inwestora strategicznego. Uznał, że Dialog jest zbyt małych aktywem telekomunikacyjnym na giełdę - poprzednia strategia zakładała jego upublicznienie.

W połowie września Wirth informował agencję ISB, że KGHM nie planuje w najbliższym czasie upublicznienia spółki telekomunikacyjnej Dialog, ani jej sprzedaży inwestorowi strategicznemu. Natomiast w piątek powiedział, że rozmawia z Netią nt. różnych "pomysłach na Dialog".

W czwartek przedstawiciele KGHM poinformowali, że Dialog będzie miał lepsze wyniki w 2009 roku, niż w 2008 roku, kiedy zanotował 292,1 mln zł straty.

W okresie I-III kw. 2009 r.zysk netto grupy Telefonii Dialog wyniósł narastająco 8,06 mln zł wobec 21,81 mln zł straty w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Netia miała 10,42 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 240,70 mln zł zysku rok wcześniej (uwzględniającego jednak sprzedaż udziałów w P4), przy przychodach odpowiednio 1119,62 mln zł wobec 752,11 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Netia zainteresowana przejęciem Dialogu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl