SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niezadowoleni z kontraktu związkowcy z “New York Timesa” zapowiadają jednodniową przerwę w pracy

Ponad 1100 członków związku zawodowego w „New York Timesie” przerwie w czwartek na jeden dzień pracę po nieudanych negocjacjach z wydawcą w sprawie "kompletnego i sprawiedliwego kontraktu". Jest to pierwszy tego rodzaju protest od końca 1970 roku.

Poprzedni kontrakt wygasł w marcu 2021 roku. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia w takich kwestiach jak płaca początkowa, podwyżki płac, polityka emerytalna i zdrowotna oraz praca zdalna.

„NYT” wyraził rozczarowanie decyzją związku. Jak zapewnił, jest przygotowany do obsługi czytelników "bez zakłóceń".

Zdaniem członków związku, „NYT” może sobie pozwolić na spełnienie ich żądań, pomimo wyzwań w obliczu których stoi biznes informacyjnym. "Mamy niesamowite szczęście, że pracujemy dla jednego z niewielu mediów, w tym drukowanych, które są rentowne. Propozycje, które przedstawiło kierownictwo, są jednak tylko minimalnie lepsze od tego, co dostaliśmy ostatnim razem" – ocenił reporter sportowy Kevin Draper cytowany przez radio publiczne (NPR).

Draper zwrócił uwagę, że np. pracownicy zagraniczni nowojorskiej gazety nie należą do związku. Zatem relacje z mistrzostwa świata w piłce nożnej, które zdominowały wiadomości sportowe, nie zostaną przerwane.

„Propozycja nie zadowoliła związku zawodowego, który reprezentuje około 1400 osób i naciska na zapewnienie pensji na start w wysokości 65 tys. dolarów rocznie, podwyżki płac o 5,5 proc. w 2023 i 2024 roku, twierdząc, że propozycje firmy nie uwzględniają rosnących kosztów życia” – podało NPR.

W zeszłym kwartale wydawca „New York Timesa” i The Athletic, pozyskał netto 180 tys. subskrybentów, na koniec września miał ich 9,33 mln. Kwartalne przychody koncernu zwiększyły się o 7,6 proc. do 547,7 mln dolarów, a zysk netto zmalał z 54,6 do 36,6 mln.

Dołącz do dyskusji: Niezadowoleni z kontraktu związkowcy z “New York Timesa” zapowiadają jednodniową przerwę w pracy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gibas
Podwyżka prawem nie towarem!
odpowiedź