SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"New York Times" zyskał ponad milion abonentów cyfrowych. Ma już ich 5 mln

Jeden z trzech największych dzienników amerykańskich, "The New York Times", pobił rekord subskrypcji cyfrowych. W 2019 r. zyskał aż ponad 1 mln abonentów. W ostatnich trzech miesiącach niemal o 11 proc. spadły mu jednak przychody z reklam.

Article

New York Times Company, która jest właścicielem "The New York Times", poinformowała w czwartek, że w 2019 r. gazecie przybyło ponad 1 mln cyfrowych subskrybentów. To największy wzrost w historii "NYT". Teraz firma ma 5 mln 251 tys. prenumeratorów wszystkich produktów w wersji papierowej i cyfrowej.

Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku przybyło 342 tys. nowych subskrypcji, co oznacza wzrost o 35 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 r. W tym mieści się aż 232 tys. prenumerat "NYT" - wynika z raportu, który opublikowała spółka.

Mark Thompson, prezes New York Times Company, powiedział w czwartek, że "rok 2019 był "rekordowym rokiem cyfrowego wzrostu dziennika".  - To był najlepszy rok od czasu, jak spółka wprowadziła subskrypcje cyfrowe prawie dziewięć lat temu. Ten sukces jest efektem niezwykłej pracy dziennikarz "NYT" na całym świecie, a także radykalnych zmian, jakie wprowadziliśmy w działalności cyfrowej - podkreślił Thompson.

Rosną przychody z prenumerat

W czwartym kwartale przychody spółki z subskrypcji wzrosły o 4,5 proc. do 275 ml dolarów. W analogicznym okresie 2018 r. wynosiły z 264 mln dolarów.

W całym 2019 r. firma New York Times Company osiągnęła 460 mln dolarów przychodu ze wszystkich prenumerat cyfrowych, co oznacza wzrost o 19,9 proc. w stosunku do poprzedniego roku (400 mln).

W czwartym kwartale spadły jednak o 10,5 proc. przychody z reklam ze 192 mln dolarów do 171 mln. W całym 2019 r. przychody te spadły o 4,9 proc. z 558 mln dolarów w 2018 r. do 531 mln.

W związku ze spadkiem przychodów z reklam w tym tygodniu "NYT" ogłosił podwyżkę cen subskrypcji cyfrowej. Teraz kosztuje ona 17 dolarów miesięcznie (wzrost o 2 dolary).

Większy zysk za ubiegły rok

Całkowite przychody spółki w 2019 r. wyniosły 1,812 mld dolarów, co oznacza wzrost o 3,6 proc. w stosunku do poprzedniego roku (1,749 mld).

Przygód z subskrypcji wyniósł w ubiegłym roku 1,084 mld dolarów, co oznacza wzrost o 4 proc. w stosunku do 2018 r. (1,043 mld).
Zysk z działalności operacyjnej spółki wyniósł w ubiegłym roku 176 mln dolarów, co oznacza spadek o 7,7 proc. w stosunku do roku 2018 r. (190 mln). Firma osiągnęła dochód netto w wysokości 140 mln dolarów. To o 9,8 proc. więcej niż w poprzednim roku, który zakończył się zyskiem na poziomie 127 mln.

Perspektywy firmy

New York Times Company przewiduje, że całkowite przychody z subskrypcji wzrosną w pierwszym kwartale 2020 r. o około 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Spółka zakłada też spadek przychodów z reklam o 10 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r.

Inne przychody, zdaniem spółki, mają wzrosnąć o około 15 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r.

"The News York Times" to jeden z najbardziej poczytnych amerykańskich dzienników. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w USA, po "USA Today" i "The Wall Street Journal". Właścicielem gazety jest spółka New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet i czasopism. Dziennik ukazuje się na rynku od 1851 r.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "New York Times" zyskał ponad milion abonentów cyfrowych. Ma już ich 5 mln

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gonzalez
Gratulacje, tym bardziej, że subskrypcja nie jest tania.
odpowiedź
User
Magda
Nie jest tania, ale warta każdego centa. Za taką jakość dziennikarstwa naprawdę warto płacić.

Gratulacje, tym bardziej, że subskrypcja nie jest tania.
odpowiedź
User
Sipo
Czy na tym da się zarobić?
odpowiedź