SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News Corp notuje wyższe przychody i stratę 1,4 mld dolarów, rośnie liczba cyfrowych subskrybentów

W zakończonym roku finansowym 2017/2018 należący do Ruperta Murdocha koncern News Corp zanotował wzrost przychodów o 11 procent, spółka wykazała jednak stratę na poziomie 1,4 mld dolarów. Kluczowe tytuły prasowe News Corp wykazały wzrost płatnych cyfrowych subskrypcji.

Rupert MurdochArticle

W IV kwartale br. przychody News Corp zamknęły się kwotą 2,69 mld dol., co oznacza wzrost o 29 proc. rok do roku. W ujęciu kwartalnym spółka zanotowała stratę netto w wysokości 335 mln, podczas gdy rok wcześniej strata była wyższa i wynosiła 424 mln dol.

W zakończonym roku finansowym 2017/2018 News Corp zgromadził przychody w kwocie 9,02 mld dol., o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie strata netto w wysokości 1,4 mld okazała się większa niż przed rokiem, gdy wyniosła 643 mln dol. Spółka wyjaśnia, że za stratę odpowiadają w głównej mierze koszty związane z integracją Foxtela i Fox Sports na rynku australijskim, które zamknęły się kwotą 998 mln dol.

Robert Thomson, dyrektor wykonawczy News Corp podkreślił w komunikacie, że za rosnące przychody firmy w dużej części odpowiadają dobre wyniki należących do koncernu serwisów z nieruchomościami oraz działalność wydawnicza Harper Collins. Thomson ujawnił też, że kluczowe tytuły prasowe wydawane przez koncern - „Times”, „Sunday Times” oraz „Wall Street Journal” zanotowały w ujęciu rocznym znaczące wzrosty płatnych subskrybentów cyfrowych, nie zdradził jednak w tym zakresie żadnych bliższych danych.

Rupert Murdoch, który jest większościowym udziałowcem News Corp w ub.r. zapowiadał, że koncern nie zamierza przejmować w przyszłości nowych tytułów prasowych, natomiast w styczniu br. wystąpił z kontrowersyjnym pomysłem, zgodnie z którym Facebook powinien płacić wydawcom za publikowanie przez nich w tym serwisie wiarygodnych treści.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: News Corp notuje wyższe przychody i stratę 1,4 mld dolarów, rośnie liczba cyfrowych subskrybentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl