SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opóźniony start nowego kanału informacyjnego News24

Kanał informacyjny News24 miał rozpocząć nadawanie na początku września, później słychać było o debiucie stacji do połowy października. Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że najwcześniej kanał pojawi się na rynku w listopadzie.

Jan Dworak, fot. AKPAArticle

Przyczyną opóźnienia są przedłużające się negocjacje z samorządami, m.in. ze względów logistycznych. Nadawcy zależy na tym, żeby podpisać z nimi maksymalnie dużo umów. Chodzi zarówno o samorządy związane z parlamentarną opozycją, jak i obozem rządzącym.

News24 ma być platformą łączącą wszystkie samorządy i prezentować informacje inaczej niż konkurencyjne TVN24, TVP Info czy Polsat News.

W serwisach informacyjnych i programach stacji mają znaleźć się pozycje, które choć dotyczą sfery samorządowej, to mogą zainteresować widzów z całej Polski.

Stacja ma częściowo finansować się dzięki umowom z operatorami. Od strony technicznej jest gotowa do rozpoczęcia emisji.

Przedłużające się procedury W KRS

W połowie września spółka Astro, która inwestuje w News24 i jest m.in. producentem „Familiady” informowała, że opóźnienia są związane z przedłużającymi się formalnościami w Krajowym Rejestrze Sądowym.

- Zarząd Emitenta, przygotowując wszelkie niezbędne do tego formalności, jeszcze w czerwcu br. dokonał m.in. zmian w treści umowy spółki News12 Sp. z o.o., w ramach której ma zostać uruchomiony kanał News24. Zmiany umowy obejmowały takie kluczowe kwestie jak: nazwa spółki (nowa nazwa to News24), wysokość kapitału zakładowego (podwyższenie o 1 milion złotych) oraz zakres jej działalności. Następnie dokonane zmiany zostały zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego w celu uwidocznienia ich w Rejestrze Przedsiębiorców - informowała Astro.

Zobacz także: Jesienią aż 10 stacji informacyjnych w Polsce. „Rynek nie jest w stanie tego utrzymać”

- Niestety do dnia dzisiejszego wspomniane zmiany nie zostały przez Sąd zarejestrowane, co w praktyce oznacza, że nowe zapisy umowy spółki nie weszły jeszcze w życie. To z kolei prowadzi do sytuacji, w której spółka News24 nie może rozpocząć prowadzenia planowanej działalności, tj. nie ma formalnie możliwości uruchomienia nowego kanału. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Emitent nie ma wpływu na czas, w jakim wnioskowane zmiany zostaną uwidocznione w Rejestrze Przedsiębiorców. Zarząd jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zarejestrowaniu wymaganych zmian nastąpiło uruchomienie przygotowywanego kanału informacyjnego - dodała spółka.

Z naszych informacji wynika, że ostatni wniosek o zmiany w KRS spółka Astro złożyła w połowie września. Od miesiąca KRS miał nie wprowadzić zmian.

Na czele News24 były prezes TVP

Szefem News24 jest były prezes Telewizji Polskiej i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. Zaplecze technologiczne i licencyjne dla News24 dostarcza spółka Astro, producent teleturnieju „Familiada”, a w przeszłości jeden z właścicieli informacyjno-rozrywkowej telewizji Superstacja, którą 1 września Polsat przekształcił w Wydarzenia 24. To właśnie z pierwszej siedziby Superstacji przy ulicy Inżynierskiej w Warszawie ma być emitowany kanał News 24. Stacja prowadzi rozmowy z platformą cyfrową Canal+ i sieciami kablowymi. To w ofercie tych operatorów powinna pojawić się po starcie.

Dołącz do dyskusji: Opóźniony start nowego kanału informacyjnego News24

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iksiński
I po co to. Im później tym większe oszczędności.
odpowiedź
User
Lolik
Ten kanał nie wystartował przez 10 lat jeszcze pod marką Next i ociąga się kolejne kilka miesięcy. To jakiś żart.
odpowiedź
User
kolis
Są przedsiębiorstwa, które na zmiany w KRS czekają od kilku lat.
odpowiedź