SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opóźniony start nowego kanału informacyjnego News24

Kanał informacyjny News24 miał rozpocząć nadawanie na początku września, później słychać było o debiucie stacji do połowy października. Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że najwcześniej kanał pojawi się na rynku w listopadzie.

Jan Dworak, fot. AKPA Article

Przyczyną opóźnienia są przedłużające się negocjacje z samorządami, m.in. ze względów logistycznych. Nadawcy zależy na tym, żeby podpisać z nimi maksymalnie dużo umów. Chodzi zarówno o samorządy związane z parlamentarną opozycją, jak i obozem rządzącym.

News24 ma być platformą łączącą wszystkie samorządy i prezentować informacje inaczej niż konkurencyjne TVN24, TVP Info czy Polsat News.

W serwisach informacyjnych i programach stacji mają znaleźć się pozycje, które choć dotyczą sfery samorządowej, to mogą zainteresować widzów z całej Polski.

Stacja ma częściowo finansować się dzięki umowom z operatorami. Od strony technicznej jest gotowa do rozpoczęcia emisji.

Przedłużające się procedury W KRS

W połowie września spółka Astro, która inwestuje w News24 i jest m.in. producentem „Familiady” informowała, że opóźnienia są związane z przedłużającymi się formalnościami w Krajowym Rejestrze Sądowym.

- Zarząd Emitenta, przygotowując wszelkie niezbędne do tego formalności, jeszcze w czerwcu br. dokonał m.in. zmian w treści umowy spółki News12 Sp. z o.o., w ramach której ma zostać uruchomiony kanał News24. Zmiany umowy obejmowały takie kluczowe kwestie jak: nazwa spółki (nowa nazwa to News24), wysokość kapitału zakładowego (podwyższenie o 1 milion złotych) oraz zakres jej działalności. Następnie dokonane zmiany zostały zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego w celu uwidocznienia ich w Rejestrze Przedsiębiorców - informowała Astro.

Zobacz także: Jesienią aż 10 stacji informacyjnych w Polsce. „Rynek nie jest w stanie tego utrzymać”

- Niestety do dnia dzisiejszego wspomniane zmiany nie zostały przez Sąd zarejestrowane, co w praktyce oznacza, że nowe zapisy umowy spółki nie weszły jeszcze w życie. To z kolei prowadzi do sytuacji, w której spółka News24 nie może rozpocząć prowadzenia planowanej działalności, tj. nie ma formalnie możliwości uruchomienia nowego kanału. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Emitent nie ma wpływu na czas, w jakim wnioskowane zmiany zostaną uwidocznione w Rejestrze Przedsiębiorców. Zarząd jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zarejestrowaniu wymaganych zmian nastąpiło uruchomienie przygotowywanego kanału informacyjnego - dodała spółka.

Z naszych informacji wynika, że ostatni wniosek o zmiany w KRS spółka Astro złożyła w połowie września. Od miesiąca KRS miał nie wprowadzić zmian.

Na czele News24 były prezes TVP

Szefem News24 jest były prezes Telewizji Polskiej i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. Zaplecze technologiczne i licencyjne dla News24 dostarcza spółka Astro, producent teleturnieju „Familiada”, a w przeszłości jeden z właścicieli informacyjno-rozrywkowej telewizji Superstacja, którą 1 września Polsat przekształcił w Wydarzenia 24. To właśnie z pierwszej siedziby Superstacji przy ulicy Inżynierskiej w Warszawie ma być emitowany kanał News 24. Stacja prowadzi rozmowy z platformą cyfrową Canal+ i sieciami kablowymi. To w ofercie tych operatorów powinna pojawić się po starcie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opóźniony start nowego kanału informacyjnego News24

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iksiński
I po co to. Im później tym większe oszczędności.
29 4
odpowiedź
User
Lolik
Ten kanał nie wystartował przez 10 lat jeszcze pod marką Next i ociąga się kolejne kilka miesięcy. To jakiś żart.
24 4
odpowiedź
User
kolis
Są przedsiębiorstwa, które na zmiany w KRS czekają od kilku lat.
13 3
odpowiedź