SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astro inwestuje 2,4 mln zł w nadawcę kanału News24

Firma Astro objęła 99,5 proc. udziałów spółki News12, która od września będzie nadawała kanał informacyjny News24. Zapłaciła za nie 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

- Środki ze wskazanej wierzytelności mają posłużyć finansowaniu działalności News12, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie planowanego do uruchomienia we wrześniu bieżącego roku kanału News24 - poinformowano w komunikacie giełdowym Astro.

- Ma to być profesjonalna telewizja informacyjna, a jednocześnie przyjazna internetowa platforma udostępniania treści pochodzących przede wszystkim z lokalnych mediów samorządowych i organizacji obywatelskich - zapowiedziano.

Spółka News12 została założona pod koniec 2014 roku, jej prezesem i dotychczas jedynym właścicielem był Ryszard Krajewski, prezes Astro.

Jan Dworak ma zarządzać News24

W połowie maja Astro poinformowało, że redakcja News24 zaczęła już stałą pracę. Uzasadniono, że celem jest „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, szefem News24będzie Jan Dworak, w przeszłości m.in. prezes Telewizji Polskiej i szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W zespole nowej stacji ma być kilka znanych dziennikarzy, a także ok. 200 współpracowników z całego kraju. Kanał ma nadawać przez 16-18 godzin na dobę.

O rozpoczęciu prac nad kanałem News24 firma poinformowała w marcu ub.r. Zaznaczyła, że wykorzystując swoje doświadczenia z zarządzania Superstacją przygotowała „biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata”.

- W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego - opisano.

W lipcu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by nadawca zmienił nazwę kanału Next 24/7 HD (miał na nadawanie tego kanału koncesję od 2011 roku) na News24.

W czwartek w komunikacie Astro napisano, że według zarządu firmy „w przypadku odniesienia sukcesu przez News 24 w analogicznym stopniu jak to miało miejsce w przypadku kanału E-Sport TV, mieć istotnie pozytywny wpływ na sytuację ekonomiczną i gospodarczą spółki”.

Astro produkuje „Familiadę” i nadaje E-Sport TV

Firma Astro od wielu lat zajmuje się przede wszystkim produkcją „Familiady” emitowanej w TVP2 (w grudniu ub.r. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków). Ponadto od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV, a na początku ub.r. zaczęła współpracę z Telewizją Polską przy reaktywowanym teleturnieju „Va banque”.

W czwartym kwartale ub.r. przychody sprzedażowe spółki zmalały rok do roku o 8,3 proc. do 1,14 mln zł, a zysk netto wzrósł z 241,8 do 281,7 tys. zł. W całym ub.r. firma poprawiła wpływy i zysk.

Astro jest notowane na bocznym rynku giełdowym NewConnect.

Dołącz do dyskusji: Astro inwestuje 2,4 mln zł w nadawcę kanału News24

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasjer
Proponuję zbudować sieć korespondentów w Polsce oparciu o pracowników jakiejś sieci handlowej. Kasjer - korespondent, taki to zawsze będzie blisko ludzkich spraw...
odpowiedź