SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News24 bez paska, dziennikarze w TVP. „Uśpiliśmy ten kanał”

Mimo wielu problemów, News24 nie zakończył nadawania. Z anteny zniknęły jednak programy informacyjne, a nawet pasek z najświeższymi informacjami. – Uśpiliśmy ten kanał na razie, dopóki nie staniemy na nogi. Jesteśmy w sporze sądowym z naszym akcjonariuszem – mówi Wirtualnemedia.pl Ryszard Krajewski, większościowy udziałowiec właściciela stacji.

Zapewnia nas, że przed chwilą skończyło się nagranie jednego z programów, a niektóre są realizowane na żywo. Z naszych informacji wynika, że obecnie News24 produkuje głównie programy „Mednews” Ewy Kurzyńskiej i „Stolik dziennikarski” Roberta Walenciaka. Byli dziennikarze News24 twierdzą, że w stacji pozostała garstka pracowników. – Słyszałem, że dziewczyna od make up’u pisała „belki” po odejściu wydawców – mówi nam jeden z nich.

„W ciągu dwóch, trzech miesięcy wrócimy do pierwotnego stanu”

Na przykład w poniedziałkowe popołudnie News24 pokazywał zarejestrowane kilka tygodni wcześniej programy publicystyczne prowadzone przez transseksualną prezenterkę Angelę Getler. Dotyczyły m.in. pracy seksualnej i premiery filmu „Kobieta z...”.  Dziennikarka od kilku tygodni już nie pracuje w News24. Przeszła do Polskiej Agencji Prasowej.

- W ciągu dwóch, trzech miesięcy, wrócimy do pierwotnego stanu – zapowiada Krajewski. Nie chce jednak zdradzić w jaki sposób sytuacja stacji może się poprawić. – Kanał jest uśpiony w tym sensie, że nie jest robiony cały dzień na żywo – wyjaśnia większościowy udziałowiec firmy Astro, która nadaje też kanał E-Sport TV i jest producentem „Familiady” dla Telewizji Polskiej. – Zlikwidowałem pasek, bo nie ma newsów. Jaki jest sens robić pasek bez newsów? – pyta Krajewski. Jego zdaniem newsy powrócą, a koniec roku może być bardzo udany dla stacji.

Co stało się z dziennikarzami News24?

Wielu dziennikarzy News24 przeszło do Telewizji Polskiej po zmianach, które rozpoczęły się w niej 20 grudnia 2023 roku. Materiały do programu „19.30”, który zastąpił „Wiadomości” przygotowuje m.in. Blanka Dżugaj. Prezenterem TVP Info został Jacek Zimnik, który w News24 prowadził program „Zero ograniczeń”. Związani ze stacją Małgorzata Walczak i Bartłomiej Feretycki najpierw dołączyli do TVP Info, a następnie do TVP3 Warszawa. Do Telewizji Polskiej ostatnio przeszła także Anna Lerczak.

Pod koniec lutego informowaliśmy, że z  News24 pożegnał się dziennikarz Damian „Dejman” Biedrzycki. Nadal jednak prowadzi magazyn „Się Dzieje”.  Trzeci sezon programu trafia do sieci w ramach powstającego równolegle projektu medialnego Inny Świat. W programie Biedrzyckiego pojawili się ostatnio byli dziennikarze TVP Anna Popek i Adam Giza. Publikuje materiały na kanałach Inny Świat (YouTube) i Dejman (TikTok). Zamieszcza tam też krótkie relacje na temat bieżących wydarzeń. W kwietniu jego filmiki na TikToku miały ponad milion wyświetleń.

Problemy News24

Kanał News24 rozpoczął nadawanie w lutym 2022 roku. Miesiąc później stacja podpisała umowę z Nielsen Audience Measurement. Od 27 czerwca ub.r. biuro reklamy TVN Media nie zleca już reklam w stacji. Wiąże się to z zawieszeniem monitoringu kanału przez firmę Nielsen, a to z kolei spowodowane jest kilkumiesięcznym zadłużeniem nadawcy kanału wobec instytutu. Krajewski twierdzi, że zaległości względem Nielsena są spłacane. Stacja jest dostępna m.in. w Play i UPC Polska. Reklamy od partnerów w News24 dalej pojawiają się, m.in. od samorządów.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Kamil Bilecki, prezes Tier Investment (mniejszościowy udziałowiec Astro) złożył w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dwa zarządy spółki Astro: obecny i poprzedni. Chodzić ma m.in. o utrudnianie dostępu do dokumentów finansowych spółki, a także możliwość fałszowania dokumentacji finansowej. Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Tier zarzucał m.in. ukrywanie informacji o zobowiązaniach wobec pracowników, którzy nie otrzymywali pensji na czas.

- W spółce nie dzieje się nic złego - zapewniał wówczas Ryszard Krajewski z Astro. - Ja też złożyłem w prokuraturze doniesienie na pana Bileckiego, bo jeśli ktoś działa na szkodę spółki, to właśnie on - stwierdził. Zdradził, że kancelaria Ryszarda Kalisza przygotowała zawiadomienia na działania Bileckiego. Zdaniem zarządu Astro, jego działania miały spowodować nadmierne zadłużenie spółki, aby przejąć nad nią kontrolę.

W IV kwartale ub.r. spółka Astro, produkująca „Familiadę” oraz nadająca stacje E-Sport TV i News24, przy spadku przychodów o 16,6 proc. zmniejszyła stratę netto z 893,9 do 114,5 tys. zł. Na poziomie operacyjnym kwartalny wynik Astro poszedł w górę z 1,44 mln zł straty do 82 tys. zł zysku. Spółka w sprawozdaniu wyjaśniła, że poprawa jej rentowności wynika „przede wszystkim z istotnego zmniejszenia kosztów dotyczących działalności bieżącej kanału News24”.
 

Dołącz do dyskusji: News24 bez paska, dziennikarze w TVP. „Uśpiliśmy ten kanał”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
halyn
Lerczak aplikowała do TVP, ale nie przeszła przez sito rekrutacji.
odpowiedź
User
Asia
Nie oglądam TVP
odpowiedź
User
fred
tak jak już pisałem wcześniej zero myślenia nad wejśćiem i nadawanie m mux lokalne dotarcie do widza!!! co mają antenę za oknem złe posunięcie tej stacji nie myślą nic!!! nad zwiększeniem i dotarciem do widza połowa ludzi nie zna takiej stacji jak news24 tv republika czy tvmn i wpolscepl myślą !!!! są darmowo w mux l1 l2 l3 l4 l7 i na youtube a news 24 nawet darmowy nie jest na youtube brak na platformach polsat box canał+ a tu takie wieści ze będzie the end bu haaaa tak myśli prezes firmy astro s.a nie zwiększa zasięgu to masz nie myślisz nic nie robisz to masz ubaw po pachy bu haaaaaaaaaaa
odpowiedź