SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na Newsweek.pl rusza seria podcastów Ewy Ewart „Rozmowy ze śmiercią”

Od 5 października na Newsweek.pl (Ringier Axel Springer Polska) zadebiutuje pierwsza z 10 rozmów Ewy Ewart w oprawie muzycznej Zbigniewa Preisnera. „Rozmowy ze śmiercią” to podcast, w którym zaproszeni goście reprezentują różne dziedziny wiedzy, nauki, religii lub czystych doświadczeń, związanych pośrednio lub bezpośrednio ze zjawiskiem śmierci.

Ewa Ewart pracowała zagranicą, m.in. w Wielkiej Brytanii (screen: YouTube/Onet Rano)Article

Seria podcastów „Rozmowy ze śmiercią” została poświęcona pamięci prof. Jerzego Prokopiuka, wielkiego polskiego gnostyka, filozofa, religioznawcy i antropozofa. Ewa Ewart razem ze swoimi gośćmi porusza temat tabu, jakim jest szeroko rozumiana śmierć. Intencją spotkań jest oswojenie nie tylko z ideą śmierci, ale również z różnymi jej obliczami i aspektami.

„Zapraszam do rozmowy o tym, o czym mówić nie chcemy, czyli o śmierci. Wzbudza w nas strach, często panikę, irracjonalnie zaklinamy rzeczywistość i chcemy wierzyć, że śmierć przydarza się innym. A przecież śmierć to najpewniejszy element każdego życia. Będę rozmawiać z psychologami, lekarzami i artystami, moimi gośćmi będą buddyści i egzorcyści oraz ludzie, którzy wrócili do nas z tamtej strony. Wspólnie zmierzymy się z procesem przemijania i odchodzenia. Zapraszam na fascynującą podróż do krainy po drugiej stronie lęku” – mówi Ewa Ewart, autorka i prowadząca podcast „Rozmowy ze śmiercią”.

Kamiński, Eichelberger, Kowalska wśród gości

Gościem pierwszego odcinka podcastu będzie podróżnik Marek Kamiński. Ewa Ewart nawiązując do tematów odcinków całej serii porozmawia z nim o życiu po życiu, o reinkarnacji i medytacji, a także zapyta o jego spojrzenie na transhumanizm, o jego ekstremalne przeżycia z pogranicza życia i śmierci, o stosunek do śmierci, o lęki i obawy oraz o to, jak sobie z nimi radzi.

Spotkania z gośćmi w dalszych odcinkach „Rozmów ze śmiercią” będą poświęcone życiu po życiu,reinkarnacji, śpiączce, śmierci klinicznej, snowi, hipnozie i podróżom poza ciało, a także trudnym tematom samobójstwa i śmierci dzieci.

Gośćmi poszczególnych odcinków „Rozmów ze śmiercią” będą: psychoterapeuta Wojciech Eichelberger, Sebastian Minor, tanatoterpeuta, psychotronik i egzorcysta świecki; Robert Czyżykowski, badacz religii Indii; Wojciech Tracewski, przedstawiciel linii buddyzmu Diamentowej Drogi; Ada Edelman, która trzykrotnie przeżyła śmierć kliniczną; doktor neurochirurg Łukasz Grabarczyk; Ewa Liegman, prezeska Hospicjum Pomorze Dzieciom i Ojciec Filip Buczyński, franciszkanin, założyciel i prezes Hospicjum dziecięcego imienia Małego Księcia w Lublinie; Adam Bytof, który zajmuje się szkoleniami z zakresu pracy z podświadomością; Paweł Byczuk, terapeuta unikalnej technologii dźwiękowej; Hemi-Sync, członek Instytutu Roberta Monroe; Rafał Nieradzik, znany polski obenauta; Maciej Lorenc, socjolog współpracujący z Polską Siecią Polityki Narkotykowej i Społeczną Inicjatywą Narkopolityki; Kasia Kowalska, piosenkarka i kompozytorka; prof. dr hab. Dominika Dudek, Kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego; dr hab. Halszka Witkowska, suicydolog oraz Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University.

1 odcinek podcastu „Rozmowy ze śmiercią” zadebiutuje 5 października, kolejne odcinki będą dostępne dla użytkowników w każdy wtorek na Newsweek.pl oraz na popularnych platformach podcastowych.

Ewa Ewart pracowała w BBC, realizuje filmy dla TVN24

Ewa Ewart jest dziennikarką i wielokrotnie nagradzaną reżyserką filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła, za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii, pracując dla telewizji BBC. Ewa Ewart podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne. Jej filmy wielokrotnie ujawniły nieznane informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm. Dokumenty Ewy Ewart opowiadają o najbardziej pamiętnych wydarzeniach, jak tragedia w Biesłanie - film zrealizowany na pierwsza rocznicę ataku terrorystycznego, w wyniku, którego zginęło ponad 170 dzieci. W kolejnym dokumencie, pięć lat później, Ewart skupiła się na traumie jaką wciąż odczuwały dzieci, które przeżyły nieludzki zamach.

Od kilku lat Ewa Ewart jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Dla obu stacji zrealizowała kilka własnych produkcji, między innymi: „W milczeniu” – opowieść o katastrofie smoleńskiej słowami rodzin ofiar, „Zdobyć miasto” – film powstał na 70. rocznicę Powstania Warszawskiego i „My, naród” – o historii polskiej transformacji z zachodniej, głównie amerykańskiej perspektywy. Ewa Ewart jest także mówcą motywacyjnym dla różnych grup odbiorczych, z którymi dzieli się swoim doświadczeniami, opisanymi w książce „Widziałam”.

Newsweek.pl zanotował w czerwcu 1,63 mln odwiedzających i 5,6 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Na Newsweek.pl rusza seria podcastów Ewy Ewart „Rozmowy ze śmiercią”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Wole rozmowy z zyciem.
odpowiedź