SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wicepremier Wielkiej Brytanii szefem Mety ds. globalnych. Będzie bronił koncernu przed działaniami rządów

Nick Clegg, były wicepremier Wielkiej Brytanii objął nowe stanowisko w koncernie Meta - został prezesem ds. globalnych. W nowej roli Brytyjczyk ma wykorzystać swoje polityczne doświadczenie między innymi do negocjowania z rządami konkretnych państw kwestii związanych z ograniczeniami nakładanymi na Facebooka.

Article

Nick Clegg to doświadczony brytyjski polityk. W latach 2010-2015 pełnił rolę wicepremiera Wielkiej Brytanii w rządzie Davida Camerona, wcześniej przez wiele lat liderował tamtejszej partii Liberalnych Demokratów.

Czytaj także: Meta definiuje nową misję. „Działajmy szybko” i „Żyjmy w przyszłości”, pracownicy to „Metamates” 

Polityczny obrońca Mety

W 2018 r., po utracie miejsca w brytyjskim parlamencie Clegg rozpoczął pracę w Facebooku na stanowisku dyrektora zespołu komunikacji serwisu. W tej roli był m.in. inicjatorem powołania oddzielnej rady ds. treści na Facebooku, bronił także koncernu przed zarzutami sygnalistki Frances Haugen.

Teraz Nick Clegg wszedł w nową rolę. Został mianowany prezesem koncernu Meta (właściciela Facebooka, Instagrama i WhatsAppa) odpowiadającym za sprawy globalne. Powiadomił o tym na swoim koncie na Facebooku szef Mety Mark Zuckerberg.

 

W założeniach Clegg ma się poświęcić kwestiom politycznym, które dla Mety i Facebooka stają się coraz bardziej istotne. Były wicepremier Wielkiej Brytanii ma wykorzystać swoje bogate doświadczenie polityczne i międzynarodowe do prowadzenia rozmów z najbardziej wpływowymi przedstawicielami rządów i politykami w sprawach Mety.

- Nick będzie teraz prowadzić naszą firmę we wszystkich naszych sprawach politycznych, w tym jak współdziałać z rządami, szczególnie wtedy, gdy rozważają one przyjęcie nowych dotyczących nas polityk i regulacji, jak również prowadzić sprawy publicznie Mety w sposób najlepszy dla rozwoju jej produktów - zaznaczył Zuckerberg.

Czytaj także: Meta pozwana za system rozpoznawania twarzy Facebooka

Nominacja Clegga nastąpiła w momencie, gdy atmosfera wobec Mety coraz bardziej się „zagęszcza”. Facebook był już wielokrotnie karany w przeszłości za swoją politykę zarówno przez instytucje unijne, jak i władze poszczególnych krajów. W tle jest także koncepcja (sformułowana m.in. w USA) zakładająca podział Big Techów (m.in. Mety) na mniejsze podmioty, co ma osłabić monopolistyczną pozycję gigantów technologicznych na rynku.

Dołącz do dyskusji: Były wicepremier Wielkiej Brytanii szefem Mety ds. globalnych. Będzie bronił koncernu przed działaniami rządów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
floor
Nie ma wykorzystywac "doswiadczenia" tylko kontakty... taki Schroeder Gazpromowy po amerykansku ... czytaj mokra scierka
odpowiedź