SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dodawanie postów na forum Emitela zablokowane

Choć jeszcze niedawno Emitel zapewniał, że los jego forum dyskusyjnego nie jest przesądzony, to ostatnio zablokowano możliwość dodawania nowych postów. Firma w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy, że o kolejnych krokach powiadomi na początku kwietnia. Pojawi się wówczas nowa strona internetowa operatora.

Jak informowaliśmy przed tygodniem, operator naziemnej telewizji i radia zdecydował się zamknąć działające od kilkunastu lat forum dyskusyjne. Służyło zarówno specjalistom, jak i pasjonatom, którzy w ostatnim czasie krytykowali firmę za decyzję o jego likwidacji. - Wzmianki o likwidacji forum są nieco przesadzone. Może ono jedynie nie działać w domenie Emitel. Obecnie zastanawiamy się nad nową, odświeżoną formułą działania forum - jeśli zapadną konkretne decyzje dam Panu znać - mówiła Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka, dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji, rzecznik prasowy Emitela.

Mimo tej deklaracji 15 marca, wyłączono możliwość dodawania postów w niemal wszystkich działach. Do 18 marca możliwe było to jedynie w temacie o zamknięciu forum. W poniedziałek i ta część forum została zablokowana. - W chwili obecnej nie komentujemy doniesień dotyczących zmian na Forum Emitel. Do momentu implementacji nowej strony internetowej spółki (co nastąpi w kwietniu), strona forum.emitel.pl pozostaje dostępna dla użytkowników, kolejne zmiany w działalności Forum Emitel zachodzą zgodnie z harmonogramem zmian opublikowanym na forum, o kolejnych krokach będziemy informowali z początkiem kwietnia – tłumaczy Sobucka.

Forum w obecnym kształcie działało od ponad 15 lat

Forum Emitela (forum.emitel.pl) w obecnym kształcie działało od grudnia 2008 roku. W tym czasie powstało ponad 245913 postów, 2782 tematów, a konto założyło 4115 użytkowników. Mogli wymieniać się między innymi spostrzeżeniami na temat emisji naziemnych DVB-T/DVB-T2, FM, DAB+ prowadzonych z obiektów Emitela czy zgłaszać błędy czy problemy techniczne.

- Pragniemy poinformować, że w związku z planowanymi zmianami w strukturze stron internetowych Emitel S.A., adres forum.emitel.pl i działające na nim Forum dyskusyjne, przestaną wkrótce działać. Kontakt z Emitel jest możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 za pośrednictwem numeru infolinii Centrum Zarządzania Siecią w Krakowie (tel. 12 627 32 80) oraz poprzez formularz kontaktowy znajdujący się pod adresem: www.emitel.pl/infolinia-zgloszenie/ - poinformował w imieniu Emitela Jarosław Mroczkowski, administrator forum.

Usunięcie forum nie jest jedyną zmianą. -  Już wkrótce pod adresem emitel.pl zaprezentujemy nową stronę internetową spółki, na której do dyspozycji Widzów i Słuchaczy udostępnimy m. in. dedykowaną zakładkę z najważniejszymi informacjami i najświeższymi aktualnościami, a także przejrzyste i precyzyjne formularze kontaktowe, dzięki którym w łatwy sposób będziecie mogli m. in. dokonać zgłoszenia dot. występującej awarii lub anomalii, skonsultować się z naszymi specjalistami, czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Zgodnie z harmonogramem zmian, zakładanie nowych kont na Forum będzie możliwe do 1 marca, dokonywanie wpisów i komentowanie istniejących, będzie możliwe do 15 marca 2024 (piątek). Forum zakończy swoją działalność na początku kwietnia 2024. Pragniemy podziękować Wam za dotychczasową, wieloletnią aktywność w ramach Forum i zachęcić do kontaktu z Emitel po jego wyłączeniu  - dodał Mroczkowski.

Krytyka internautów

W temacie nie zabrakło głosów krytyki wobec Emitela. - Panie Jarku nie ma komentarzy, bo to dla nas SZOK. Nie wyobrażam sobie, aby forum Emitela zostało zlikwidowane !!! To dla nas istotne źródło wymiany wiedzy na temat naziemnej telewizji cyfrowej i fachowe porady. Zastanówcie się, bo istnienie tego forum jest naprawdę ważne - napisał użytkownik o nicku bogdanzieba. - Ile ja tu czasu spędziłem. Wiedzy zdobyłem. Wielka, wielka szkoda - stwierdził z kolei Martinez89. Nie brakowało ostrzejszych komentarzy. - Jak ktoś tutaj słusznie pisał wcześniej...to po prostu SZOK ... MASAKRA wizerunku Emitela - i tyle ... - ocenił cyber.

- Może i to forum nie było przesadnie aktywne, ale jednak pojawiało się tu trochę przydatnej treści. Mogę się tylko domyślać, że ktoś na górze stwierdził że skoro aktywność na forum przez ostatnie lata systematycznie spadała, to dalsze jego utrzymywanie się nie opłaca, bo kosztuje to roboczogodziny pracowników, opłaty za serwery itd. Większość korporacji idzie tą samą drogą, np operator Play zlikwidował forum już wiele lat temu - napisał giaur500. Kilka miesięcy temu Telewizja Polsat ukryła kanał nieistniejącej Superstacji na YouTube. Nie musi już delegować pracowników na przykład do moderacji komentarzy pod materiałami.

Pod koniec 2022 roku brytyjski fundusz Cordiant Digital sfinalizował kupno 100 proc. akcji operatora radiofuzyjnego i radiotelekomunikacyjnego Emitel, po tym jak uzyskał niezbędne zgody polskich urzędów państwowych. Cordiant Digital przejął Emitel od amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners (obecnie działającym pod nazwą Astatine Investment Partners), który kupił operatora pod koniec 2013 roku. 
 

Dołącz do dyskusji: Dodawanie postów na forum Emitela zablokowane

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
C-
Słabe. Pewnie zdecydował jakiś korpoludek, któremu nie spodobał się komentarz.
Koszty prowadzenia forum są śmiesznie niskie.
odpowiedź
User
widz
Skandaliczna decyzja.
odpowiedź
User
dasa
Dedykowana zakładka? Co to za potworek językowy?
odpowiedź