SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niebezpieczne jesienne przymrozki. Tak pomoże Ci pakiet OC w LINK4

Auto wpada w poślizg – taka sytuacja potrafi oblać zimnym potem każdego kierowcę. Niestety, często utrata kontroli nad pojazdem kończy się stłuczką lub wypadkiem. Nawet jeśli samochód niegroźnie wylądował w rowie, konieczna będzie pomoc. Co wtedy? Problem rozwiąże Twój pakiet OC w LINK4. To tylko jeden z przykładów korzyści z zakresu assistance, jakie daje to wyjątkowe ubezpieczenie.

fot. link4fot. link4

Jesień to okres przejściowy. Jeszcze nie ma typowych zimowych warunków, ale rankiem czy wieczorem częstym zjawiskiem są przymrozki. Osadzająca się szadź niesie ze sobą ryzyko poślizgu. Nawet jeśli asfalt wydaje się czysty i suchy, to na wiaduktach, mostach albo jadąc przez las lub w pobliżu cieków wodnych, może zaskoczyć Cię ślizgawka. Opony stracą przyczepność i możesz nie opanować samochodu. To szalenie niebezpieczne sytuacje, które mogą zaskoczyć Cię także podczas deszczu, albo we mgle.

Dostosuj prędkość do warunków

Powinieneś pamiętać, że ryzyko poślizgu wzrasta przy wyższych prędkościach lub podczas gwałtownego kierowania samochodem, zwłaszcza na zakrętach i przy zmianie pasa ruchu. Dlatego tak ważne jest „wyczucie” drogi i ostrożne operowanie pedałem gazu. Policja zawsze uczula: prędkość powinna być dostosowana do warunków drogowych, niezależnie od tego, czy znaki pozwalały Ci jechać szybciej.

Tylko w ograniczonym zakresie możesz polegać na systemach znajdujących się obecnie w większości samochodów.
Elektroniczny program stabilizacji (ESP) hamuje poszczególne koła w ukierunkowany sposób. To przeciwdziała poślizgowi. Jeśli miga lampka ESP, grozi Ci poślizg. Podobnie działa układ ABS, który zapewnia, że koła nie blokują się podczas gwałtownego hamowania. W ten sposób pojazd ma większe szanse pozostania na swoim torze jazdy. Jeśli zapali się kontrolka ABS i pedał hamulca zacznie pulsować, natychmiast zwolnij i zachowaj maksymalną ostrożność.

Nie wolno lekceważyć złych warunków drogowych. Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się Twoja rozwaga.

Pomoc od ręki z pakietem OC w LINK4

Jeśli dojdzie do kraksy i Twój samochód ulegnie uszkodzeniu albo wyląduje w rowie, będziesz potrzebował natychmiastowej pomocy. Możesz  na nią liczyć, posiadając pakiet OC w LINK4. Obowiązkowa polisa oferowana jest przez ubezpieczyciela wraz z unikalnym Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. To sprawdzony i doceniany produkt zarówno wśród kierowców, jak i zdaniem specjalistów. Stąd jego zwycięstwo w tegorocznym niezależnym rankingu „Gazety Bankowej” dotyczącym ubezpieczeń samochodowych w Polsce .

Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię 22 444 44 44 i ubezpieczyciel zorganizuje potrzebne wsparcie. Jeśli po wpadnięciu do rowu Twoje auto nie będzie się nadawało do dalszej jazdy, ubezpieczyciel zapewni holowanie do 100 km. Co więcej – otrzymasz także samochód zastępczy na 3 dni, który przysługuje Ci również w przypadku kradzieży. Pozwoli to Tobie wrócić do domu z trasy albo załatwić wszystkie pilne sprawy, kiedy nie będziesz  mógł korzystać jeszcze z własnego samochodu. A to wszystko bez dodatkowych kosztów.

Dodatkowe korzyści

Być może myślisz, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje jedynie szkody wyrządzone innym użytkownikom dróg –  tzw. osobom trzecim. Jednak pakiet OC w LINK4 jest wyjątkowy, bo zyskujesz jeszcze więcej korzyści z zakresu assistance, które są przydatne w wielu kłopotliwych sytuacjach. Na przykład nie zostaniesz sam z problemem, gdy złapiesz gumę. Pomoc drogowa wymieni uszkodzone koło na miejscu, a jeśli to nie będzie możliwe, odholuje auto do warsztatu. Możesz liczyć również na uruchomienie silnika w razie rozładowania akumulatora.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz kupić przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC/AC.

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem.
Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie  link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

 

 

 

Advertisement