SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niektórzy pracownicy już na stałe będą pracować zdalnie

Pracownicy, którzy obecnie wykonują swoje obowiązki zdalnie, muszą liczyć się z tym, że po zakończeniu pandemii koronawirusa pracodawcy zaproponują im taki rodzaj zatrudnienia na stałe - wynika z badania Gartnera.

Fot. PixabayArticle

Badanie przeprowadzone w ostatnim tygodniu marca 2020 r., w którym udział wzięło 371 osób odpowiadających w firmach i organizacjach za finanse, wykazało, że gdy pandemia koronowariusa dobiegnie końca, aż 74 proc. z nich zamierza przekierować co najmniej 5 proc. swoich pracowników na stałe na pracę zdalną.

- To przykład tego jaki trwały wpływ obecny kryzys związany z koronawirusem będzie miał na sposób prowadzenia działalności przez firmy. Dyrektorzy finansowi, którzy już są pod presją aby mocno ścinać koszty, wyczuwają, że praca zdalna może przynieść spore oszczędności. Prawie co czwarty respondent zapowiedział, że na pracę zdalną przekieruje co najmniej 20 proc. załogi - powiedział Alexander Bant, wiceprezes ds. badań w Gartner Finance Practice.

Jak podkreślają analitycy, praca zdalna to jeden z przykładów kreatywnego cięcia kosztów, jaki finansowi liderzy chcą zastosować, aby uniknąć konieczności wprowadzania jeszcze głębszych oszczędności.

- Większość dyrektorów finansowych zdaje sobie sprawę, że technologia i społeczeństwo ewoluowały, dzięki czemu praca zdalna stała się bardziej opłacalna w przypadku o wiele szerszego zakresu stanowisk niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet w ramach swoich funkcji, 90 proc. CFO spodziewa się minimalnych zakłóceń w procesie zamykania ksiąg rachunkowych przy niemal wszystkich działaniach z tym związanych wykonywanych poza siedzibą firmy - dodał Bant.

Dołącz do dyskusji: Niektórzy pracownicy już na stałe będą pracować zdalnie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WALTER
A tak się firmy baly tej pracy zdalnej, że pracownik na bank leży i tv ogląda. To teraz same widzą, że tak nie jest.
odpowiedź
User
marketer
Oby. To korzyść zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika.
odpowiedź
User
omd
Pracownik oszczędza czas na dojazd. Pracodawca może zmniejszyć powierzchnię biurową, zaoszczędzić na czynszu i energii elektrycznej
odpowiedź