SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nielsen od 2017 roku udostępni dane oglądalności przesuniętej w czasie do rozliczania kampanii telewizyjnych

Od stycznia 2017 roku Nielsen Audience Measurement udostępni wszystkim swoim klientom dostęp do danych oglądalności przesuniętej w czasie (TSV- z ang. time shift viewing). Wtedy też możliwe będzie rozliczanie kampanii reklamowych na podstawie danych TSV+2.

fot. Shutterstock.comArticle

15 marca br. Nielsen Audience Measurement zorganizował spotkanie grupy doradczej swoich głównych klientów (należą do niej przedstawiciele największych nadawców telewizyjnych), podczas którego omawiano kwestię danych oglądalności telewizji przesuniętej w czasie (ang. TSV).

Firma Nielsen udostępnia dane TSV do 7 dni po emisji programu (TSV+7). Grupa doradcza zarekomendowała włączenie do waluty rozliczeniowej kampanii reklamowych danych TSV+2, co umożliwi utrzymanie dotychczasowych terminów rozliczania - rozliczanie kampanii w środy na danych tygodniowych w modelu: poniedziałek - niedziela z ostatniego tygodnia.

W danych tygodniowych TSV +2 zawarte będą dane Live (na żywo),  VOSDAL (oglądalność w tym samym dniu opóźniona w czasie) oraz +2 (oglądalność przesunięta do dwóch dni po emisji programu). Jak podaje NAM, oglądalność TSV+2 stanowi 90 proc. całej oglądalności przesuniętej w czasie. - Wprowadzenie tego rozwiązania daje bardziej precyzyjny obraz konsumpcji telewizji, ponieważ uwzględnia w pomiarze również oglądalność przesuniętą w czasie - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Aleksandra Boczkowska z NAM.

Zgodnie z rekomendacją grupy doradczej od początku 2017 roku możliwe będzie rozliczanie kampanii reklamowych na podstawie danych TSV+2. Firma Nielsen Audience Measurement ze swojej strony umożliwi wszystkim swoim klientom dostęp do danych oglądalności przesuniętej w czasie.

Oglądanie przesunięte w czasie możliwe jest dzięki dekoderom i telewizorom z wbudowanym dyskiem twardym (funkcja PVR), który pozwala na nagrywanie programów telewizyjnych i ich późniejsze odtwarzanie. NAM prowadzi pomiar TSV już od kilku lat, ale jak dotąd ich nie udostępniał rynkowi, a jedynie nadawcom telewizyjnym, ponieważ - jak tłumaczono - zbyt mała liczba gospodarstw objętych badaniem telemetrycznym korzystała z tej funkcjonalności.

Nielsen Audience Measurement, powołując się na tajemnicę handlową, nie ujawnia, czy dostęp do tych danych będzie dla klientów dodatkowo płatny.

Dołącz do dyskusji: Nielsen od 2017 roku udostępni dane oglądalności przesuniętej w czasie do rozliczania kampanii telewizyjnych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Przecież oglądalność reklam na nagraniach jest ZEROWA! Nie po to człowiek coś nagrywa, żeby potem podczas oglądania lipił się w reklamy!
odpowiedź