SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemal połowa słuchaczy Jedynki, to osoby w wieku od 60 do 75 lat (profil słuchacza)

Program Pierwszy Polskiego Radia ma wysokie wartości wskaźnika AFF wśród osób w wieku od 60 do 75 lat, mieszkańców wsi i małych miast oraz osób z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

fot. Polskie Radio Article

Średni udział mężczyzn wśród słuchaczy radiowej Jedynki w okresie od sierpnia do października 2017 roku wyniósł 53 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Kobiety stanowią pozostałe 47 proc. osób słuchających tę stację.

Programu 1 Polskiego Radia zdecydowanie najchętniej słuchają osoby w grupie wiekowej od 60 do 75 lat, której udział w całkowitej liczbie słuchaczy tej stacji wynosi 44,6 proc. (wartość wskaźnika AFF wynosi aż 209). Kolejne 36,5 proc. (AFF - 105) przypada na grupę wiekową 40-59. Z kolei w grupie 25-39 lat jest to 14,5 proc., a w grupie 15-24 - tylko 4,4 proc.

Stacje tę względnie chętniej wg wskaźnika AFF wybierają osoby z wykształceniem podstawowym (18 proc.; AFF - 112) i zasadniczym zawodowym (28,1 proc. wszystkich słuchaczy; AFF - 111), niż średnim (32,7 proc.; AFF - 94) i wyższym (21,2 proc.; AFF - 88).

Największy udział słuchaczy PR1 to mieszkańcy wsi - wynosi on 42 proc. (AFF wynosi 107). 17,6 proc. (AFF - 143 - zdecydowanie najwyższy) słuchaczy mieszka w miastach do 20 tys. mieszkańców, 19,7 proc. (AFF - 98) - od 20 do 99 tys. mieszkańców, 8,5 proc. (AFF - 75) - powyżej 500 tys. mieszkańców, 6,2 proc. (AFF - 73) - od 200 do 499 tys. mieszkańców i 5,9 proc. (AFF - 71) od 100 do 199 tys. mieszkańców.

Z kolei udział osób słuchających tę stację, których miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 2000 zł, wynik uplasował się na poziomie 72,3 proc. (27,7 proc. to słuchacze z dochodami przekraczającymi 2000 zł). W przypadku affinity indexu jest to odpowiednio 100 i 101.

Średni udział Radia ZET w całej populacji w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 13,9 proc.

Affinity index - wskaźnik porównujący w radiu liczbę słuchaczy w wybranej grupie docelowej w porównaniu do grupy odniesienia. Forma indeksu powoduje, że gdy np. słuchalność w obu grupach jest na tym samym poziomie wskaźnik wynosi 100. Wyższa liczba słuchaczy w grupie docelowej to Affinity powyżej 100. Słuchalność na poziomie dwukrotnie wyższym w badanej grupie to 200, ale gdy słuchalność jest dwukrotnie gorsza - wskaźnik wynosi 50.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemal połowa słuchaczy Jedynki, to osoby w wieku od 60 do 75 lat (profil słuchacza)

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qi
wymarzony target reklamowy.
28 14
odpowiedź
User
NICK
A kto dzisiaj słucha radia ? Osoby 10-20 mają w 90% YT i prawie nic więcej. Jeśli popatrzeć na lokalne w większości kiepskie stacje radiowe, do tego Zetki, RMFki czy Rydzykowe to nie mają czego tam szukać. Teraz nawet Polskie Radio przesadziło z politycznym podporządkowaniem i ze słuchalnością może być tylko gorzej...
21 15
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha
Ale przynajmniej Jedynki słuchają osoby dojrzałe, z dużym doświadczeniem życiowym, inteligentni, wymagający i konserwatywni. To, że Jedynki praktycznie nie chcą słuchać gimnazjaliści, dobrze świadczy o poziomie intelektualnym tej rozgłośni. Dzieciaki niech jadą na Przystanek Woodstock i tam się bawią do upadłego. Jedynka to nie jest poziom dla nich.
13 33
odpowiedź
User
@ Macius
Ale przynajmniej Jedynki słuchają osoby dojrzałe, z dużym doświadczeniem życiowym, inteligentni, wymagający i konserwatywni. To, że Jedynki praktycznie nie chcą słuchać gimnazjaliści, dobrze świadczy o poziomie intelektualnym tej rozgłośni. Dzieciaki niech jadą na Przystanek Woodstock i tam się bawią do upadłego. Jedynka to nie jest poziom dla nich.

A świstak siedzi masiusiu i zawija zz babą jagą te sreberka i zawija....
Żałosne....
Tyle w temacie.
19 14
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha
Stwierdzenie typu "Żałosne" nie jest w dyskusji żadnym argumentem. Co najwyżej świadczy o niskiej kulturze osobistej osoby, która zamiast rzeczowo dyskutować zaczyna szydząco pisać, że coś jest żałosne i nic więcej nie potrafi dodać. Cóż, widocznie moje argumenty okazały się tak celne, że nie masz co merytorycznego odpowiedzieć. A nazywanie mnie Maciusiem pozostawię w ogóle bez komentarza.

PS. Dodam jeszcze, że sporą satysfakcję daje mi świadomość, jak bardzo wielka przepaść światopoglądowa dzieli mnie od takich osobników jak ty.
13 18
odpowiedź