SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niezależna.pl z cyklem o polskich bohaterach, walczących z komunizmem. Patronem – Link4

Od wtorku, 15 marca, na portalu Niezależna.pl ukazywać się będzie nowy cykl, pt. „Bohaterowie Polscy – w walce ze złem komunizmu”. Patronem cyklu jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Link4. - wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać i być zawsze gotowym o nią walczyć. Dlatego tak ważne jest, by pamięć o naszych wielkich Polakach nigdy nie umarła w kolejnych pokoleniach - komentuje Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4.

Nowy cykl liczyć będzie 11 odcinków, w ramach których czytelnicy zapoznają się z sylwetkami księdza Ignacego Skorupki, Witolda Pileckiego, Hieronima Dekutowskiego, Emil Fieldorfa – „Nila”, Jana Rodowicza – „Anody”, Łukasza Cieplińskiego, Zygmunta Szendzielarza - „Łupaszki”, Józefa Franczaka - „Lalka”, Ryszarda Kuklińskiego, ks. Franciszka Blachnickiego oraz ks. Stanisława Suchowolca. Cel publikacji jest jasny: przybliżyć biografie wybranych, wybitnych postaci z polskiej historii, ludzi, którzy poświęcili życie walce z komunizmem i sowieckim totalitaryzmem.

- Polacy, jak żaden inny naród doświadczyli tego, jak wielką wartością jest wolność. Pokolenia polskich patriotów poświęcały to, co najcenniejsze, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Szczególnie doceniamy to teraz, widząc heroiczną walkę dobra ze złem za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie. Widzimy, że wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać i być zawsze gotowym o nią walczyć. Dlatego tak ważne jest, by pamięć o naszych wielkich Polakach nigdy nie umarła w kolejnych pokoleniach. Stąd inicjatywa Link4, polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego, członka grupy PZU, by zostać patronem tego niezwykle poruszającego cyklu poświęconego wybitnym postaciom naszej historii – komentuje Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4.

Odcinki będą ukazywały się co miesiąc. Lista bohaterów – w zamyśle - układać się ma w opowieść, która chronologicznie poprowadzi czytelnika od wojny polsko-bolszewickiej, przez okres II wojny światowej i walki w okresie powstania antykomunistycznego od 1944 roku, a następnie pokazuje bohaterów nam współczesnych.

Autorami tekstów są publikujący na łamach tygodnika „Gazeta Polska” oraz portalu Niezależna.pl: Piotr Dmitrowicz (Muzeum Mt5,14), Magdalena Łysiak (Niezależna, Gazeta Polska) oraz dr Daniel Piekaruś (IPN).

Według badania Gemius/PBI we wrześniu 2020 roku Niezalezna.pl zanotowała 802,4 tys. użytkowników, 29,45 mln odsłon oraz 44 minuty i 8 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego. W 2020 r. Słowo Niezależne (wydawca portalu) osiągnęło wzrost przychodów o 32,3 proc. do 11,32 mln zł oraz zysku netto z 1,1 do 1,43 mln zł. Spółka w ub.r. wypłaciła swoim udziałowcom 148,2 tys. zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Niezależna.pl z cyklem o polskich bohaterach, walczących z komunizmem. Patronem – Link4

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sami Swoi
Kasa od żony zera dla zaprzyjaźnionych łżemediów.
odpowiedź
User
dlg
Co za przypadek. Na pewno powstaną wielkie dzieła.
odpowiedź
User
No tak....
Na wszystkim da się zarobić.... Trzeba mieć tylko namiar do żony odpowiedniego ministra.....................
odpowiedź